Fujifilm X-T20 vylepšuje předchozí model o nový snímač a zdokonalený autofokus

Nejnovější fotoaparát z dílny Fujifilmu, model X-T20, navazuje několika vylepšeními na straší X-T10. Tyto dva přístroje jsou levnější a „osekanější“ verzí fotoaparátů X-T2 a X-T1.

Fujifilm X-T20 se dočkal výměny 16,3Mpx snímače na APS-C X-Trans CMOS snímač se 24,3 Mpx. Spolu s vylepšeným obrazovým procesorem zvedají výkonnost fotoaparátu. Zvedla se také maximální hodnota citlivosti snímače, z ISO 6400 na ISO 12 800.

img_main02

Rychlost autofokusu zůstává stejná na 0,06 s. Celý systém autofokusu byl však přepracovaný a měl by být přesnější. Při kontinuálním ostření na pohybující se objekty si mohou uživatelé vybrat z pěti různých předvoleb, podle toho, jak se daný objekt pohybuje. Například je možné nastavit ignorování překážek, které mohou dočasně blokovat výhled na pohybující se objekt.

Fotoaparát disponuje vyklápěcím dotykovým LCD a hledáčkem se zvětšením 0,62×. Podporuje natáčení videa ve 4K.

img_main03 6188387264

Cena pro český trh zatím nebyla stanovena. V přepočtu vychází tělo fotoaparátu na necelých 23 tisíc Kč. Fujifilm X-T20 by měl být dostupný už v únoru.

Poslední aktualizace 29. ledna 2017

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích. Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře