Fotofestival představí dosud nezveřejněné snímky Antonína Kratochvíla

Na konci června už pošestnácté odstartuje Fotofestival Moravská Třebová. Letošní ročník si nachystal velké lákadlo – vystaví cyklus černobílých snímků Antonína Kratochvíla s názvem Sideshow, který doposud oči veřejnosti nespatřily. Fotografie se věnují životu pouličních herců, hadích žen či polykačů nožů v USA v době 70. a 80. let.

mikko_haiko_sydanmaa_matti_polttaa_tupakkaa_ja_antti_ammuskelee_final

Mikko Haiko, z cyklu Heartland

Některé dosud neviděné fotografie přinese také výstava Ivana Pinkavy. Na festivalu se představí i několik zahraničních autorů. Finská fotografka Evelin Kask přiveze svůj soubor On Being pojednávající o absurditě lidského bytí ve světě a útěku z každodenního života zatíženého břemenem zodpovědnosti. Z Finska pochází i další autor, Mikko Haiko, který se v cyklu Heartland pokusil zachytit atmosféru sepětí přírody s lidmi ve svém rodném městě. Švédský fotograf Petri Juntunen svou výstavou Dark Matters zavede až na okraj světa.

Evelin Kask, z cyklu On Being

Evelin Kask, z cyklu On Being

Festival bude slavnostně zahájen v sobotu 27. června 2015 besedami, přednáškami i workshopy. Samotné výstavy pak potrvají do 23. srpna 2015. Program je postupně doplňován na stránkách festivalu.

Titulní fotografie: Antonín Kratochvíl, z cyklu Sideshow

Poslední aktualizace 5. června 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích. Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře