Drobný Panasonic LUMIX GX800 ukrývá 4K video

Panasonic se vrací k řadě ultrakompaktních bezzrcadlovek s novinkou Lumix GX800 (na různých trzích se vyskytuje také pod názvy GX850 nebo GF9). Fotoaparát je pokračovatelem dřívějších řad GF či GM (podle konkrétního trhu).

Model GX800 je vybaven 16Mpx snímačem o velikosti 17,3 × 13 mm (poměr 4:3) a bez low-pass filteru. Těšit se tedy můžeme na ostřejší snímky. Nechybí ani specifické funkce Panasonicu – technologie Depth from Defocus (ze dvou snímků s různou hloubkou ostrosti stanoví vzdálenost k objektu), Post Focus (umožňuje si zpětně vybrat zaostření snímku ze 4K videa) a Focus Stacking (na podobném principu umožňuje poskládat snímky do jednoho s vyšší hloubkou ostrosti).

pan3 pan2

Třípalcovou LCD obrazovku novinky je možné otočit o 180 stupňů, fotit selfie je tak pohodlné. U GX800 nechybí ani možnost natáčet videa ve 4K s rozlišením 3840 × 2160 pixelů. Při sekvenčním snímání dosahuje fotoaparát rychlosti 5,8 snímků za sekundu. Co se připojení týče, chybí NFC, avšak Wi-Fi je k dispozici.

S novým GX800 bychom se v obchodech měli setkat od února. Prodávat se bude v setu s objektivem 12–32 mm f/3,5–5,6. Cena byla v přepočtu stanovena na 14 tisíc Kč.

Poslední aktualizace 8. ledna 2017

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích. Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře