Analogová klasika Olympus Pen-F se vrací v digitálním kabátě

Z let sedmdesátých do roku 2016 přenesl Olympus analogový fotoaparát Pen-F. Někdejší přístroj pro poloviční filmové políčko byl dnes představen jako stylová bezzrcadlovka s vyspělým digitálním vybavením. Designu fotoaparátu věnuje Olympus nemálo pozornosti, na kovovém těle jsou ukryty všechny šroubky a odkaz na svého předchůdce je z celkového vzhledu jasně patrný.

PEN_PEN-F_EW-M1220_black__ProductTop_001

Uvnitř těla najdeme 20Mpx Live MOS snímač bez low-pass filtru a pětiosou stabilizaci obrazu, čímž chtějí výrobci usnadnit fotografování z ruky při zachování nízkého šumu a vysoké kvality obrazu. Pen-F nabízí několik lákadel pro street a reportážní fotografy – vestavěný elektronický hledáček čerpá z funkcí dálkoměrných fotoaparátů. Novinka se také honosí nejkratší prodlevou mezi stiskem spouště a pořízením snímku mezi fotoaparáty s výměnnými objektivy, sekvenčním snímáním lze pořídit až deset snímků za vteřinu.

PEN_PEN-F_EW-M1718_silver_black__Product_000 PEN_PEN-F_EW-M1220_silver_black__ProductAdd_001_v2

Mezi ovládacími prvky přibyl kovový volič na přední straně přístroje, kteří umožňuje přístup ke kreativním filtrům. Fotoaparát je možné připojit k Wi-Fi a automaticky oklepává prachové částice ze snímače.

Dostupný bude na trhu od počátku března 2016 v černé a stříbrné barvě. Cena zatím stanovena nebyla, na americkém trhu však v přepočtu sahá k 30 tisícům Kč.

 

Poslední aktualizace 27. ledna 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích. Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře