Archiv pro měsíc: Červen 2011

Anton Corbijn – fotorežisér

Pokud jste v posledních třech dekádách viděli černobílou fotografii některé z hvězd hudebního nebe, pak to byl s největší pravděpodobností snímek z rukou Antona Corbijna, který se proslavil především těmito snímky, není to ale to jediné, čím se zabývá…

Anton Corbijn – fotorežisér

Fotky jako z Polaroidu

Polaroid patří mezi techniku, která obletěla celý svět a zná ji prakticky každý. Možnost získat hotovou fotografii do několika minut po exponování je velmi lákavá. My se pokusíme napodobit polaroidovou fotografii alespoň vizuálně, připravili jsme filtr, který odvede všechnu práci za vás!

Fotky jako z Polaroidu

Topiho fotky: Hádka u cenot

Pohledů na mexické cenoty je mnoho. To, co je pro jednoho hrůzyplné místo, kde se prováděly kruté lidské oběti, je pro druhého vynikající potápěčská lokalita. Chtěl jsem vidět bájné mayské jeskyně plné vody, jež byly v minulosti používané jak k napájení celých sídel. A taky byly mokrým hrobem obětovaných lidí i zvířat, mezi jejichž kosterními pozůstatky se dnes prohánějí endemické ryby středoamerického Yucatanu.

Topiho fotky: Hádka u cenot

Páteček: Slunce přichází…

Pentax představil zcela novou řadu fotoaparátů, Canon má nový objektiv pro masy a vypadá to, že při focení nebudeme muset ostřit, zaostříme totiž dodatečeně. Už také víme, jak funguje stabilizace v objektivu. Tajemství páru uprostřed trosek Vancouveru je rozluštěno a v Praze je nová galerie.

Páteček: Slunce přichází…

Fotoúkol: festivalová reportáž

Zadání dalšího fotoúkolu je tu, budeme po vás chtít festivalové fotografie, a to hned ve dvojím provedení. Vybrali jsme také vítěze posledního úkolu, není to náhodou vaše maličkost?

Fotoúkol: festivalová reportáž

Fotografujeme festivaly

Léto je na začátku své vlády a hudebními festivaly se to nejen v České republice začíná hemžit. Málokdo odolá pokušení uchovat si vzpomínku na slavnou hvězdu a vezme si s sebou fotoaparát. Dnes se podíváme na to, jak dosáhnout co nejlepších výsledků.

Fotografujeme festivaly

Zautomatizujte si práci

Úprava většího množství fotografií, zvláště pokud se jedná o stejnou činnost, může být velmi zdlouhavá. Zoner Photo Studio nabízí efektivní nástroj i pro tyto případy – hromadný filtr totiž využijete různými způsoby.

Zautomatizujte si práci

Topiho fotky: Londýnské ponocování

Léta jsem toužil vidět proslavené britské přírodovědné muzeum. Z filmů znám jeho vstupní halu ve viktoriánském stylu, které vévodí kostra dinosaura rodu Diplodocus. Návštěva města nad Temží nakonec obnášela celonoční procházku městem a zjištění, že Londýn je skutečně jednou z nejdražších světových metropolí. Na nocleh jsem prostě neměl. Ale díky tomu vznikly zajímavé noční i brzce ranní londýnské fotky včetně východu slunce nad Tower Bridge.

Topiho fotky: Londýnské ponocování

Páteček: S digitálem v podzemí

Nové kompakty jsou stále menší, ke středoformátu za čtvrt milionu dostanete obejktiv zdarma, lední medvědi přicházejí o své kry a v podzemí je občas moc hezky.

Páteček: S digitálem v podzemí

Zoner Photo Studio partnerem soutěže o víkendový pobyt

Zoner Photo Studio se partnersky podílí na fotosoutěži pořádané na serveru www.CAMP.cz – přehledném průvodci kempy a volným časem v ČR.

Robert Capa – jděte blíž

Robert Capa je jedním z nejvýznamnějších světových fotografů, spoluzakladatel fotografické agentury Magnum a průkopník reportážní fotografie.

Robert Capa – jděte blíž

Fotoporadna pro vaše snímky

Opět se nám sešlo několik dotazů zaslaných uživateli Zoner Photo Studia. Vybrali jsme ty, u nichž předpokládáme odpověď užitečnou pro větší část čtenářů. Takže připravit sešity a pište si poznámky!

Fotoporadna pro vaše snímky

Topiho fotky: Chovatelé slávek

Z principu nedůvěřuji živočichům, kteří mají sloužit jako jídlo a mají lichý počet nohou. Šneci mi nechutnají a mořské měkkýše včetně proslavených ústřic rád komukoli přenechám. Stačila jedna zkažená várka díky níž jsem získal zřejmě celoživotní nechuť ke všemu, co se na talíři nepochopitelně vzletně nazývá „plody moře“. Jako kdyby divočák byl „plod lesa“ a hovězí „plod kravína“. Slávky se totiž chovají ve velkém podobně jako skot či slepice.

Topiho fotky: Chovatelé slávek

Páteček: Superbabička zachránce

Sony nás zásobuje novými fotoaparáty a twig pod je nové označení pro víceúčelový stativ. V Brně můžete navštívit výstavu fotografií v bývalé káznici. Přinášíme také nejlepší wildlife fotku, něco katastrofických obrazů z Chile a také pohled na jinou Kubu.

Páteček: Superbabička zachránce

Pomozte nám s obsahem webu

Náš web milujemefotografii.cz neustále prochází vývojem, rádi bychom ho zlepšovali podle vašich přání a podnětů, proto jsme se rozhodli připravit krátkou anketu k jeho obsahu. Budeme rádi za její vyplnění a také za sdělení vašich přání, tipů a požadavků na obsah.

Pomozte nám s obsahem webu

Fotografujeme reportáž

Fotografovat reportáž není úplně jednoduché, krom toho, že musíte myslet na kompozici a ovládání fotoaparátu, je třeba mít stále na paměti, že snímáte probíhající akci. Většina toho, co v hledáčku vidíte, se již nebude opakovat, a proto je na místě hbitost a postřeh.

Fotografujeme reportáž

Operace Overlord ve fotografiích

Právě v dnešní den se před sedmašedesáti lety začala v ranních hodinách psát jedna z posledních kapitol druhé světové války. Spojenecká vojska se vylodila na březích Normandie a výrazně tak napomohla pádu Třetí říše.

Operace Overlord ve fotografiích

Topiho fotky: Sarajevský anděl

Každé město má své skryté tajemství. Většinou se schovává v historii a osudech obyvatel. U hlavního města Bosny a Hercegoviny je téma skrývající neradostné osudy jasné – válka. A zachytit ve fotce válku v dobách mírových není zase až tak jednoduché. Vypomohla symbolika.

Topiho fotky: Sarajevský anděl

Páteček: Leica je nejdražší

Pentax se vydal na cesty s GPS, v Japonsku vyrábějí makroobjektiv se světelným modulem a Leica potvrdila prvenství mezi nejdražšími fotoaparáty. Nikon točí reklamy vlastní zrcadlovkou a Francie má nové monumentální skulptury (ale jenom na fotkách).

Páteček: Leica je nejdražší

Pepa Středa: panorama je můj život

Pepa Středa patří mezi zkušené fotografy, kteří se zájmem fotografují různé žánry. Jeho největší láskou jsou však panoramatické fotografie, jejichž výběr každý rok zveřejňuje v podobě kalendáře.

Pepa Středa: panorama je můj život

Buďte v obraze

Facebook Twitter Youtube RSS
Získejte nejrychlejší přístup
k novým návodům

Novinky

Vítejte v rodině

Archiv