Zeiss 28 mm f/1,4 pro Canon a Nikon rozšiřuje řadu Otus

Veškeré dohady potvrzeny – nejnovějším přírůstkem mezi objektivy Zeiss je širokoúhlý Otus 28 mm s výbornou světelností f/1,4. Objektiv byl údajně vyroben tak, aby vyhovoval vysokým požadavkům profesionálních fotografů.

otus2

Nejvíce se přednosti nového Otusu prokážou při focení krajiny, své uplatnění najde však i v architektuře nebo interiérech. I při maximální cloně zůstávají rohy snímků bez viditelných vad. Optická konstrukce se 16 členy ve 13 skupinách předchází většině zkreslení, a to díky asférickým čočkám a speciálním čočkám korigujícím longitudiální chromatickou aberaci a barevné artefakty.

otus1

Objektiv je celokovový a váží téměř 1 400 g. Dostupný bude pro zrcadlovky Canon (ZE) a Nikon (ZF.2). Cena zatím nebyla stanovena, na pulty obchodů se Zeiss Otus 28 mm dostane  nejdříve na jaře roku 2016.

Poslední aktualizace 17. října 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích. Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře