Svatba v blátě: Mohlo to dopadnout i hůř

Znáte ona různá krátká videa, ve kterých fotografové zuřivě fotí, a když zahleděni do hledáčku pobíhají kolem, něco se jim přihodí? Tento rok jsem se k podobně postiženým přidal i já. Akorát mě nikdo nenatočil, takže místo videa vám celý incident popíšu textem a fotografiemi.

Ve své komerční tvorbě se kromě jiného věnuji také fotografování svateb. Se svými zkušenostmi už dokážu většinu situací předvídat. Nicméně i mě občas překvapí nečekané události.

Moje letošní „jubilejní“ desátá svatba se konala za krásného letního dne v lese na paloučku. Celý obřad probíhal bez problémů, nafotil jsem i různé skupinové fotografie a hosté se pomalu chystali k přesunu na hostinu. Pořídil jsem ještě pár momentek, a když jsem si chtěl mírně odstoupit dozadu, aby se celé dění vešlo na snímek, tak se TO stalo.

Přestože jsem dbal na opatrnosti a pomalu našlápl na okraj strouhy, tak se po přenesení váhy břeh utrhnul a poslal mě o jeden a půl metru níže. Tam jsem dopadl bokem do bláta (vody tam naštěstí moc nebylo), v ruce stále foťák a na rameni několikakilovou brašnu s druhým aparátem a několika objektivy. Obrázek asi vydá za tisíc slov:

Po dopadu a vyškrábání se z koryta strouhy.

Na obrázku držím v ruce objektiv Sigma 50 mm F1,4, který byl nasazený na těle digitální zrcadlovky, a při pádu se mu utrhla objímka. Neodolal jsem a doma si jej vyfotil v detailu:

Sigma 50 mm F1,4 EX DG HSM s ulomenou objímkou. V pozadí můžete vidět kroužky, které se do objektivu vkládají pro přesné seřízení vzdálenosti čoček od senzoru – hraje se zde o zlomky milimetru.

Naštěstí jsem měl s sebou druhý fotoaparát a další objektivy (viz můj článek o záložní technice), takže po převléknutí jsem v klidu pokračoval ve focení zbytku svatebního dne až do večerních hodin.

Celkovým výsledkem těchto několika vteřin byly kalhoty v čistírně, mobil vhodný do sběru a fotoaparát s objektivem v opravně – ještě uvidím, jak vážné to bude. I tak můžu být rád, že se mně samotnému nic nestalo a koneckonců i technika mohla dopadnout výrazně hůř. Příště si ale dám mnohem větší pozor!

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorVít Kovalčík

Od roku 2012 jsem na volné noze a živím se jako fotograf, Brno. Zkušenosti s focením v ateliéru i jinde jsem sbíral v předchozích letech, kdy jsem přes den pracoval a fotil po večerech a o víkendech. Nemám jedno vyhraněné téma – rád fotím lidi, ale také krajiny a města.

Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.