Robert Vano: Fotka nemusí být ostrá – unikátní výstava dorazí do Brna

Po úspěšné pražské premiéře si nejnovější edici retrospektivních snímků Roberta Vana budete moct v květnu prohlédnout také v brněnské galerii Pekařská. Součástí výstavy bude i workshop s možností vyhrát Zoner Photo Studio.

Expozice navazuje na knižní publikaci Fotka nemusí být ostrá, vycházející z autentických rozhovorů Roberta Vana pro časopis Československá fotografie. Ve dvaadvaceti kapitolách se fotograf dělí nejen o své profesní zkušenosti, ale také o své myšlenky o fotografii, životě a lásce.

Poutavý text doprovází fotografické snímky – část z nich Robert Vano vybral ze svého archivu a část pořídil v průběhu prací na publikaci. Černobílá kolekce pětadvaceti fotografií, nesoucí stejnojmenný název jako knižní publikace Fotka nemusí být ostrá, pochází z období 1984 až 2015. Diváka seznamuje s rukopisem Roberta Vana, který vyniká nejenom v módní fotografii, ale také ve focení portrétů či zátiší.

01-Kabaret,Praha 1992_s

Jak už název naznačuje, významná část snímků je záměrně vyfocena neostře. Tato estetická neostrost je jednou ze specifik tvorby Roberta Vana, který odkazuje na neomezené možnosti vnímání fotografie a tvorbu takových světových autorů, jako jsou Sarah Mooon, Richard Avedon, David Hamilton či Lillian Basman.

Výstavu si můžete prohlédnout v termínu od 4. 5.  do 22. 6. 2016 v brněnské Galerii Pekařská v Pekařské 52.

Vernisáž bude zahájena za osobní účasti Roberta Vana, doplněna o diskusi, slide show a autogramiádu.

Naučte se fotit portrét s Robertem Vanem a vyhrajte Zoner Photo Studio

Robert Vano patří k nejžádanějším módním fotografům. Jeho tvorba však zahrnuje i řadu portrétních snímků známých i méně známých osobností. Pokud patříte k milovníkům kvalitní fotografie a chcete se učit od těch nejlepších, neváhejte se přihlásit na workshop, na kterém vás Robert Vano vtáhne do tajů portrétní fotografie.

Workshop proběhne v termínu 21. 5. 2016 v Galerii Pekařské. Jeho součástí bude soutěž o nejlepší portrétní snímky, které vybere sám  Robert Vano. Tři vítězné fotografie budou oceněny programem na úpravu fotografií Zoner Photo Studio .

Bližší informace o workshopu a rezervaci e-mail: krejcirikova@galeriepekarska.cz nebo osobně v recepci galerie.

21-Rory pro DolceVita, 2009_s

 

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorAja Voráčková

Aja je nadšený psavec, amatérský fotograf a vášnivý kulinář, což se projevuje i v jejích fotografiích. Fotí jak jídlo samotné, tak nejrůznější kulinářské a gastronomické akce, na nichž má nejraději spokojené a šťastné výrazy zúčastněných jedlíků.

Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.