Pražský Dům fotografie se v nové výstavě vrátí do dob Františka Josefa I.

Andreas Groll: Neznámý fotograf. Tak zní titul připravované výstavy Domu fotografie v Praze. Neznámý může být nejen proto, že jde o fotografa, který žil mezi roky 1812 a 1872, ale také vzhledem k faktu, že jeho práce bude na výstavě poprvé komplexněji představena.

goll2 goll3

Andreas Groll, ač Rakušan, je poměrně významnou osobou pro české dějiny. Pořídil totiž jedny z prvních souborů fotografií Prahy, Plzně a Kutné Hory. V tehdejším Královstvím českém pracoval v letech 1856 a 1865. Často pořídil vůbec nejstarší snímky fotografovaných míst. Fotografoval zejména oficiální objekty a středověké památky, za svou činnost obdržel v roce 1857 vyznamenání od císaře Františka Josefa I.

Výstava bude zahájena 16. února 2016 a potrvá až do 8. května. Dům fotografie najdete na Revoluční ulici v Praze. Otevřeno je od úterý do neděle od 10 do 18 hodin, ve čtvrtky pak až do 20 hodin.

Poslední aktualizace 5. února 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích. Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře