Obrazem: Stará čtvrť v centru Hanoje

Přibližně měsíc jsem strávil v severní části Vietnamu, v jeho hlavním městě – Hanoji. Odtud jsem vyrážel na jedno či vícedenní výlety divokým provozem, kličkoval mezi místními motocykly, autobusy a nákladními i osobními auty. V době vypuštění tohoto příspěvku (už se to pomalu stává zvykem) jsem opět na cestě. Tentokrát jsem se přesunul hledat nové kompozice, inspiraci a záběry na jih, do Saigonu, a s Hanojí se tak na několik týdnů rozloučím.
Nevím, jak jinak se s Hanojí rozloučit, než obrazově. Mohl bych popsat, co všechno jsem tady zažil nebo co jsem všechno viděl a nafotografoval, s kým vším jsem se seznámil a vyfotil, ale slovy se to nedá jednoduše, a dost možná ani složitě, shrnout.
Navíc, když tady nejste jako úplně běžný turista, ale rozhodli jste se zde na chvíli zakotvit. Šance vstřebat místní atmosféru a zachytit podstatně lepší fotografie, když vás netlačí žádné časy odjezdů a příjezdů do turistických destinací, je mnohonásobně vyšší.
Párkrát jsem byl fotografovat v centru města ve Staré čtvrti, která se nachází severně od jezera Hồ Gươm. V ní najdete nejrůznější obchody, pouliční prodejce, restaurace s místní kuchyní a spoustu suvenýrů. Místo, kam má „povinnost“ snad alespoň jednou zajít každý návštěvník. Fotograf určitě.