Obrazem: Stará čtvrť v centru Hanoje

Přibližně měsíc jsem strávil v severní části Vietnamu, v jeho hlavním městě – Hanoji. Odtud jsem vyrážel na jedno či vícedenní výlety divokým provozem, kličkoval mezi místními motocykly, autobusy a nákladními i osobními auty. V době vypuštění tohoto příspěvku (už se to pomalu stává zvykem) jsem opět na cestě. Tentokrát jsem se přesunul hledat nové kompozice, inspiraci a záběry na jih, do Saigonu, a s Hanojí se tak na několik týdnů rozloučím. 

Nevím, jak jinak se s Hanojí rozloučit, než obrazově. Mohl bych popsat, co všechno jsem tady zažil nebo co jsem všechno viděl a nafotografoval, s kým vším jsem se seznámil a vyfotil, ale slovy se to nedá jednoduše, a dost možná ani složitě, shrnout.

Navíc, když tady nejste jako úplně běžný turista, ale rozhodli jste se zde na chvíli zakotvit. Šance vstřebat místní atmosféru a zachytit podstatně lepší fotografie, když vás netlačí žádné časy odjezdů a příjezdů do turistických destinací, je mnohonásobně vyšší.

Párkrát jsem byl fotografovat v centru města ve Staré čtvrti, která se nachází severně od jezera Hồ Gươm. V ní najdete nejrůznější obchody, pouliční prodejce, restaurace s místní kuchyní a spoustu suvenýrů. Místo, kam má „povinnost“ snad alespoň jednou zajít každý návštěvník. Fotograf určitě.

Každý týden nové články do vaší schránky

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorTomáš Slavíček

Téměř sedm let pracoval pro fotografický časopis DIGIfoto. Nyní se na volné noze živí psaním, focením, učením a propojováním textu s obrazem. Stále u něj platí, že potřebuje za svou prací vidět nějaký vizuální výsledek, byť by to měl být virtuální obraz prohlížený pouze na monitoru počítače.

Komentáře