Obrazem: Stará čtvrť v centru Hanoje

Přibližně měsíc jsem strávil v severní části Vietnamu, v jeho hlavním městě – Hanoji. Odtud jsem vyrážel na jedno či vícedenní výlety divokým provozem, kličkoval mezi místními motocykly, autobusy a nákladními i osobními auty. V době vypuštění tohoto příspěvku (už se to pomalu stává zvykem) jsem opět na cestě. Tentokrát jsem se přesunul hledat nové kompozice, inspiraci a záběry na jih, do Saigonu, a s Hanojí se tak na několik týdnů rozloučím. 

Nevím, jak jinak se s Hanojí rozloučit, než obrazově. Mohl bych popsat, co všechno jsem tady zažil nebo co jsem všechno viděl a nafotografoval, s kým vším jsem se seznámil a vyfotil, ale slovy se to nedá jednoduše, a dost možná ani složitě, shrnout.

Navíc, když tady nejste jako úplně běžný turista, ale rozhodli jste se zde na chvíli zakotvit. Šance vstřebat místní atmosféru a zachytit podstatně lepší fotografie, když vás netlačí žádné časy odjezdů a příjezdů do turistických destinací, je mnohonásobně vyšší.

Párkrát jsem byl fotografovat v centru města ve Staré čtvrti, která se nachází severně od jezera Hồ Gươm. V ní najdete nejrůznější obchody, pouliční prodejce, restaurace s místní kuchyní a spoustu suvenýrů. Místo, kam má „povinnost“ snad alespoň jednou zajít každý návštěvník. Fotograf určitě.

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorTomáš Slavíček

Téměř sedm let pracoval pro fotografický časopis DIGIfoto. Nyní se na volné noze živí psaním, focením, učením a propojováním textu s obrazem. Stále u něj platí, že potřebuje za svou prací vidět nějaký vizuální výsledek, byť by to měl být virtuální obraz prohlížený pouze na monitoru počítače.

Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.