Obrazem: Snový svět Martina Stranky

Martin nikdy nestudoval fotografii, je samoukem a fotí pátým rokem. Přesto jeho fotografie oblétly svět, objevily se jako inspirace na mnoha fotografických webech, byly vystaveny na třech kontinentech a upoutaly milióny lidí svou zvláštní atmosférou. Nechte se vtáhnout do snového světa tohoto mladého umělce.

S Martinem se známe již dlouho, jeho práce totiž upoutá na první pohled. Otázku, jestli se ještě jedná o fotografii, pokud snímky prošly tak výraznou postprodukcí si nechejme na jindy, Martinova práce prostě přitahuje. Někteří z vás si jistě pamatují skvělý rozhovor, který jsme publikovali dva roky zpátky a ve kterém najdete jeho starší snímky. Martin od té doby rozšířil svou sbírku ocenění z mezinárodních soutěží, ale hlavně nyní připravuje svou první knížku, o které se dozvíte na konci článku.

Teď se ponořte do lehce pochmurného, ale velmi poutavého světa snů.

I Found The Silence

I Found The Silence

I Was Broken

I Was Broken

I Was Falling High

I Was Falling High

I Wish I Was

I Wish I Was

If I Was

If I Was

Listen

Listen

They Taught Me How

They Taught Me How

While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

Kniha I’m

Martin nás oslovil s tím, že připravuje svou první knihu, která by měla shrnovat jeho pětiletou práci. Knihu financuje zajímavým způsobem crowdfundingu – žádá sponzorské dary od široké veřejnosti, které se odvedou pouze, když se vybere celá cílová částka. Můžete si tak předobjednat knihu samotnou nebo přímo zvětšeninu. Držíme Martinovi palce! Pro více informací klikněte na tento odkaz nebo fotku návrhu knihy.

Poslední aktualizace 20. února 2013

24 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Jiří Vicherek

Jirka měl v minulosti v ZONERu na starosti public relations a k fotografování se dostal až díky nadšení svých kolegů. Ve své práci strávil značnou část týdne čtením o fotografii. Rád objevuje a zkouší nové věci nejen ve fotografování. Je také jedním z organizátorů akce PechaKucha Night Ostrava.

Číst všechny články.

Komentáře