Nový Canon EOS M5 dohání ostatní bezzrcadlovky

Canonu dlouho chyběl v portfoliu fotoaparát, který by se mohl poměřovat s ostatními bezzrcadlovkami na trhu. Bývalé modely řady M byly především pomalejší, chyběl jim elektronický hledáček a také širší nabídka kompatibilních objektivů. Canon se to teď snaží napravit a prvním krokem je nová bezzrcadlovka M5 již se zmíněným elektronickým hledáčkem.

8466168919

M5 má uvnitř 24,2Mpix APS-C CMOS snímač a o zpracování obrazu se stará procesor DIGIC 7. Fotoaparát nabízí rozsah citlivosti ISO 100 až 25 600. Výrobce zapracoval také na systému ostření, který pracuje s duálními pixely a 49 ostřícími body. Při ostření lze využít funkce Touch and Drag, kdy je možné pomocí přetažení na LCD obrazovce upravit místo zaostření. LCD displej je výklopný.

7276790230

Rychlý má být start fotoaparátu – do 1 sekundy. Co se frekvence snímání týče, zvládne M5 až 7 snímků za sekundu. Fotoaparát disponuje také digitální pětiosou stabilizací pro natáčení videí. Umí nejvýše videa ve Full HD. S ostatními zařízeními jej můžete propojit pomocí WiFi, NFC nebo Bluetooth.

4419914854

Společně s M5 představil Canon také setový objektiv Canon EF-M 18–150 mm f/3.5–6.3 IS STM se stabilizací. Oba budou dostupné od listopadu. Samotné tělo v přepočtu vyjde na přibližných 24 tisíc Kč, v setu s novým objektivem to pak bude zhruba o 10 tisíc více.

Poslední aktualizace 17. září 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích. Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře