National Geographic vyhlásil nejlepšího fotografa přírody za uplynulý rok

Soutěž Nature Photographer of the Year pořádaná populárním časopisem National Geographic zná své vítěze. Fotografem roku se stal Greg Lecoeur se snímkem zachycujím, jak delfíni a mořští ptáci loví sardinky. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích: Landscape (Krajina), Animal Portraits (Potréty zvířat), Action (Akce) a Environmental issues (Problémy životního prostředí).

Greg Lecoeur zároveň zvítězil v kategorii Action. Lovící delfíny na jeho snímku následují terejové, kteří se z výšky až 40 metrů volným pádem noří pod mořskou hladinu, aby si ukořistili svůj příděl sardinek.

9097876_1600x1200

Varun Aditya, vítězný snímek kategorie Animal Portraits, fotografie bičovky zelené

Vítěz soutěže získává 10denní výlet pro dva s National Geographic na souostroví Galapágy. Z každé kategorie jsou pak tři nejlepší oceněni finanční odměnou.

9192469_1600x1200

Jacob Kaptein, vítězný snímek kategorie Landscape, fotografie zatopeného lesa Leuvenumse beek

Vítězné snímky si můžete stáhnout ze stránek National Geographic jako tapetu na počítač nebo tablet.

4351958_1600x1200

Vadim Balakin, vítězný snímek kategorie Environmental Issues, fotografie ostatků ledního medvěda, který pravděpodobně zemřel na vyhladovění způsobené důsledky globálního oteplování

Titulní snímek: Greg Lecoeur, Sardine Run, fotograf roku a vítězný snímek kategorie Action

Poslední aktualizace 16. prosince 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích. Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře