Leica Gallery prezentuje dokumentární snímky Antona Podstraského

Jak se skutečně žilo za socialismu v krajích slovenských vám může napovědět nově otevřená výstava v pražské Leica Gallery. Shlédnout tu totiž můžete fotografie slovenského dokumentárního fotografa Antona Podstraského.

Podstraský studoval fotografii v letech 1955 až 1960 na Stření uměleckoprůmyslové škole v Bratislavě, působil jako fotograf ve filmovém studiu a od sedmdesátých let ho živila zejména příležitostná zaměstnání a občasné publikace jeho snímků v tisku. Ve fotografických kruzích byl až do sklonku svého života téměř neznámý a neprezentoval se. Výjimečnost a šíře toho, jak dokázal zachytit lidské životy byla objevena až v posledních letech.

Výstava potrvá v Galeri Leica na Školské ulici v Praze až do 22. listopadu. Otevřeno je od pondělí do pátku od 10 do 21 hodin, o víkendech od 14 do 20 hodin. Plné vstupné činí 70 Kč, snížené pak 40 Kč.

Poslední aktualizace 14. září 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích. Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře