Do kin dorazí dokument o českém fotografovi Josefu Koudelkovi

Po pět let, od roku 2008, fotografoval Josef Koudelka měnící se krajinu a život Izraele a Palestiny na pozadí dlouhotrvajícího izraelsko-palestinského konfliktu. Kromě jedinečného souboru The Wall vznikl také celovečerní časosběrný dokument Koudelka fotografuje Svatou zemi , jehož premiéra se v českých kinech uskuteční už 5. ledna.

10-koudelkashootingholyland-copyrightgiladbaram

Film natočil mladý izraelský režisér Gilad Baram, který s Koudelkou pracoval jako asistent. Divákovi nechá zakusit, jak vnímá svět a jak pracuje jeden z nejvýznamnějších světových fotografů. Film byl s úspěchem promítán na několika prestižních mezinárodních festivalech  (např. Docaviv Tel Aviv, Galway Film Festival, San Francisco Jewish Film Festival) a mimo jiné získal také nominaci na Cenu Pavla Kouteckého.

04-koudelkashootingholyland-copyrightjosefkoudelka-magnumphotos

Fotografie ze souboru The Wall

01-koudelkashootingholyland-copyrightjosefkoudelka-magnumphotos

Fotografie ze souboru The Wall

Veškeré informace o místech promítání a plánovaných doprovodných akcích najdete na webových stránkách filmu.

Josef Koudelka je členem známé agentury Magnum a soubor fotografií The Wall vyšel knižně v nakladatelství Aperture. Snímky do poloviny ledna vystavuje Nederlands Fotomuseum v Rotterdamu.

Poslední aktualizace 31. prosince 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích. Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře