Kam se podělo mé začátečnické štěstí?

Nemalé rozčarování na mě čekalo, když jsem zjistila, že ani po načtených teoretických základech nejsem schopná vyfotit rozumnou fotku! Snímky byly rozmazané, neostré, zašuměné, tmavé, přesvícené nebo úplně nevýrazné. Ale pěkně po pořádku.

Dostaveníčko při sportu

Od specializovaného prodejce fototechniky Megapixel jsem si na dva dny zapůjčila zajímavý kompakt s výměnnými objektivy Nikon 1 V2.

Chválené funkce jako Zachycení nejlepšího okamžiku (výběr z více snímků na jedno zmáčknutí spouště) nebo Pohyblivé momentky (krátké zpomalené videosekvence) si přímo říkaly o vyzkoušení v pohybu. Fotoaparát jsem proto vzala na badminton, kde si pravidelně dává do těla náš marketingový tým.

Dneska už chápu, že jsem si pro počáteční osahání neznámého přístroje (navíc pro laika) vybrala dost nepříznivé podmínky. Špatné světlo a v roli modelů kolegové v těch nejakčnějších pózách.

Kdo byl někdy v hale na badmintonu, umí si to představit. A kdo si ještě vzpomene na své začátky s o třídu lepším přístrojem, než do té doby vlastnil, možná mu teď po zádech přeběhlo stejné zoufalství, jaké jsem si tímto pokusem připravila.

Příště začnu od podlahy

Nebudu vás dlouho napínat, jak asi tušíte, žádnými pěknými fotkami z našeho týmového badmintonu se vám tentokrát nepochlubím. Na kartě mi toho po zahození těch nejvíce rozmazaných kousků moc nezbylo. Pravda, díky funkci Zachycení nejlepšího okamžiku mám pár relativně ostrých sekvencí – ještě ale budu muset zapracovat na lepším nastavení konkrétních parametrů a kompozici.

Zkouška sekvence.

Podobně nešťastně dopadlo i mé první seznámení se zrcadlovkou. Canon EOS 450D jsem vzala na výlet (hustě sněžilo), Nikon 5100 na návštěvu (opět špatné světlo). Z konzultací nad mými nepovedenými fotkami mi vyplynulo rozhodnutí, že příště budu nový fotoaparát zkoušet napoprvé jedině za přívětivého světla a v otevřené krajině.

Výběr nového přístroje tedy zatím odkládám a čekám na jaro, až nebude pořád všude šedivo a šero. Mezitím se oklepu z nedávného zklamání z vlastní nešikovnosti a začnu pěkně od píky.

Příště začnu pěkně od píky.

Poslední aktualizace 11. března 2013

65 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Hana Skořepová

Hanku možná někteří znáte ze serveru Tyinternety.cz, kam před svým nástupem do Zoneru pravidelně přispívala. Dva roky působila jako novinářka a copywriterka na volné noze, v květnu 2012 pak rozšířila náš marketingový tým. Nejvíce ji lákalo, že zde může propojit hned několik svých koníčků – psaní, online marketing a samozřejmě focení.

Číst všechny články.

Komentáře