Irix 15 mm f/2.4 – nový širokáč pro full frame zrcadlovky

Společnost TH Swiss vyrukovala s novým ultraširokým objektivem Irix 15 mm s pěknou světelností f/2.4. Jde o manuální objektiv s designem vycházejícím z prověřené klasiky, který doplňuje moderní technologické provedení.

blackstone-expanded

Manuální ostření nabízí funkci uzamčení ostřícího kroužku v určité pozici, abyste si nechtěně nezměnili nastavené zaostření. Objektiv je zkonstruován z 15 prvků v 11 skupinách (3 s vysokým refraktivním indexem, 2 s nízkou disperzí a 2 asférické), clona má 9 lamel a celé tělo vyrobené z odolného hliníku a hořčíku je chráněno proti vlhkosti, prachu i náročnějším povětrnostním podmínkám.

Objektiv disponuje ukazatelem hyperfokální vzdálenosti a při zaostření na nekonečno se ozve upozornění „kliknutím“. Nový Irix je také optimalizován pro snímače nad 50 Mpix. Dostupný bude ve dvou verzích: Blackstone a o něco lehčí Firefly s ergonomickým ostřícím kroužkem. Objektiv bude dodáván s bajonety Canon EF, Nikon F a Pentax K.

 

Poslední aktualizace 20. března 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích. Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře