Institut tvůrčí fotografie slaví rozsáhlou výstavou 25 let existence

Před 25 lety, v roce 1990, vznikl na Slezské univerzitě v Opavě Institut tvůrčí fotografie. Dnes tu studuje 222 studentů a vyučuje celkem 17 kmenových a externích pedagogů.

Čtvrt století historie jeho fungování připomíná objemná výstava v opavském Domě umění. Prezentuje výběr prací vzniklých na institutu v posledních pěti letech. Rozptyl témat i stylů je velmi široký, kromě samotných fotografií budou k vidění i ukázky fotografických publikací a projekcí. Mezi vystavovanými umělci najdete respektované fotografy jako je Bára Prášilová, Tereza Vlčková, Roman Vondrouš nebo Jan Brykczyński i čerstvé studenty prvního ročníku.

Expozice bude otevřena až do 28. června 2015 v Domě umění na ulici Pekařské v Opavě. Základní vstupné činí 40 Kč, snížené 20 Kč.

Každý týden nové články do vaší schránky

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorDáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích. Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Komentáře