Hledání toho nejlepšího obalu

Galerii jednoho sta nejlepších snímků hudebních alb jsem objevil na serveru PopPhoto.com. Tento druh fotografie je poměrně ojedinělý, přesto velmi zajímavý, díky tomu, že se v něm prolíná grafické umění s uměním akustickým.

Jak udělat skvělou fotografii na obal alba? Musíte především ztvárnit náboj alba a pocit, který vyvolává. Autoři galerie album upravují průběžně podle názorů čtenářů, takže pokud chcete přidat svůj vlastní názor, můžete se připojit do diskuze zde.

Dítě v bazénu pronásledující dolar – skupina Nirvana, album Nevermind (1991, Kirk Weddle).

My přidáme český příklad z poslední doby – vynikající fotka, která je zároveň skvělým podkladem na obal alba Under Quiet od Never Sol:

Never Sol - Under Quiet

Never Sol – Under Quiet

Autorka: Vendula Knapová

Autorka: Vendula Knopová

Poslední aktualizace 23. ledna 2014

12 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Martin Kuchař

O fotografování se zajímal odmalička, ale profesně začal až před sedmi lety. Působil v Ateliéru Grafického Designu a Multimédií na Fakultě Masarykovy Univerzity v Brně a stal se pravidelným autorem článků v časopisech DIGIfoto a Computer. Nejvíce se věnuje produktové, abstraktní a surrealistické fotografii. Ve volných chvílích hraje na kytaru, provozuje japonský šerm, nebo se věnuje grafickému designu.

Číst všechny články.

Komentáře