Fujifilm představil nové lákadlo – model X-T2

Už nějakou dobu se mluvilo o nástupci bezzrcadlovky Fujifilm X-T1. „Dvojková“ novinka má být dostupná od září, oficiální představení přichází přichází už nyní. A s ním i řádka vylepšení oproti předchozímu modelu.

Nová X-T2 oproti jedničce disponuje vyšším rozlišením. APS-C snímač X-Trans CMOS III má 24,3 Mpx oproti dřívějším 16 Mpx. Citlivost snímače lze rozšířit až na ISO 51 200. Mechanická závěrka umí nyní cvakat rychlostí 1/8000 (X-T1 zvládala nejvíce 1/4000). Fujifilm se také pyšní tím, že veškerý chod fotoaparátu od spuštění až po interval snímání se výrazně zrychlil. Místo tří snímků za sekundu zvládá X-T2 celých pět snímků.

fuji2

Vylepšení se také dostalo systému hybridního automatického ostření. K dispozici je nyní 325 ostřících bodů a 91 zónových bodů. Oblast fázové detekce pokrývá zhruba 40 % obrazu. Vylepšeno bylo i sledování pohybujících se objektů, nyní je možné navolit si některý z pěti módů nebo přidat vlastní nastavení.

 
[youtube https://www.youtube.com/watch?v=8SVs2tkAo88&w=560&h=315]

Model X-T2 umí už natáčet video ve 4K (předchůdce podporoval pouze Full HD rozlišení). Disponuje dále Wi-Fi připojením, výklopným třípalcovým LCD displejem s rozlišením 1,04 milionu bodů a elektronickým hledáčkem s 2,36 miliony bodů a zvětšením 0,77x.

Cena byla stanovena na 1 599 dolarů za tělo, což v přepočtu činí necelých 40 tisíc Kč.

Poslední aktualizace 13. července 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích. Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře