Fotoaparát ztracený v moři se vrátil svému vlastníkovi

Myslíte že je možné shledat se opět s fotoaparátem ztraceným na dovolené v Thajsku? S moderními technologiemi ano!

Příběh ztraceného fotoaparátu, nám jen potvrzuje že ve věku internetu je možné všechno. Začíná ztrátou digitálního přístroje Olympus Mju Tough 6000 ve vodách Thajska finským fotografem. Druhého dne byl přístroj nalezen opodál polským fotografem Krzysztofe Torzynskim, který podle snímků jachty na paměťové kartě přístroje identifikoval yacht klub, číslo lodě a tvář jejího vlastníka spolu s majitelem fotoaparátu.

Přestože číslo lodě nebylo na internetu nikde zapsáno, klub Sail in Finland byl schopný Krzysztofovi pomoct, najít vlastníka lodi a s jeho pomocí přístroj dokonce i vrátit. Díky příběhům jako je tento je dobré si čas od času uvědomit, že jsou mezi námi stále lidé, kteří si dají tu námahu při pomoci jiným v nesnázích.

Ztracený fotoaparát, u kterého celý příběh začal.

Poslední aktualizace 18. července 2014

10 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Martin Kuchař

O fotografování se zajímal odmalička, ale profesně začal až před sedmi lety. Působil v Ateliéru Grafického Designu a Multimédií na Fakultě Masarykovy Univerzity v Brně a stal se pravidelným autorem článků v časopisech DIGIfoto a Computer. Nejvíce se věnuje produktové, abstraktní a surrealistické fotografii. Ve volných chvílích hraje na kytaru, provozuje japonský šerm, nebo se věnuje grafickému designu.

Číst všechny články.

Komentáře