Festival OstravaPhoto nabídne českou premiéru letošní výstavy World Press Photo

Ostravské ulice a zákoutí budou od 10. června do 5. července patřit prvnímu ročníku nového fotografického festivalu zaměřeného na žánry počínající dokumentární fotografií až po ryze umělecké práce českých i světových fotografů. Jako jeden zhlavních bodů programu se představí putovní výstava World Press Photo.

Evžen Sobek z cyklu Modré snění

Evžen Sobek z cyklu Modré snění

Na programu OstravaPhoto 2015 je celkem 19 výstav od 140 vystavujících z 20 zemí. Svůj cyklus Blue Dreaming přiveze fotograf Evžen Sobek, Štěpánka Stein a Salim Issa budou prezentovat soubor Šampióni, otázku role dnešní ženy otevře série autoportrétů celkem šesti fotografek z USA, Německa, Nizozemí a Španělska. Kromě výstav jsou plánované přednášky, workshopy a také možnost zúčastnit se porfolio review s předními osobnostmi fotografie.

Štěpánka Stein a Salim Issa z cyklu Šampióni

Štěpánka Stein a Salim Issa z cyklu Šampióni

Festival se bude konat v prostorách Trojhalí Karolína, Dolu Hlubina, ale také v místních galeriích a oživí i nevyužité komerční prostory. Za festivalem stojí uznávaná ostravská fotografka Dita Pepe. Více informací najdete na stránkách OstravaPhoto 2015.

Poslední aktualizace 28. května 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích. Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře