Exkluzivní videotip Bryana Petersona IV – Úhel pohledu

Bryan Peterson  si získal pozornost a srdce fotografů po celém světě. Dnes nás čeká jeho čtvrté krátké video, ve kterém se zaobírá úhlem pohledu.

Dnešní video je krásnou ukázkou toho, jak můžeme pomocí fotografie klamat diváky. Však se podívejte sami, jaký rozdíl udělá pouhá změna úhlu pohledu fotografa ve fotce skákající osoby

Ponaučení: Hledejte vždy ten nejzajímavější úhel a záběr!

Nepřeberně takovýchto malých rad, vysvětlení a tutoriálů na působivější fotky, nabízí kurzy
Toto je jen pidi ukázka toho, co všechno se můžete od Bryana naučit. Ať už se rozhodnete pro některou z jeho knih nebo pro jeho online fotoškolu PPSOP.cz (oficiální nezapamatovatelný název je Online škola perfektní fotografie Bryana Petersona), Bryana doporučuji všemi deseti. O osobních zkušenostech s jeho výukovými metodami jsem napsal například tento článek.

Opravdu přátelský přístup a smysluplná výuka jsou základy jeho úspěchu. Umění vysvětlit cokoliv je druhou věcí – nepřehání to s technickými podrobnostmi ale spíše vede a motivuje k samotnému focení.

Protože jsem celý kurz absolvoval, mohu ho také s klidným srdcem doporučit každému, kdo by se chtěl ve fotografování zlepšit. Online fotoškola se mi na začátku nepozdávala, přeci jen to nejsou malé peníze za lekce přes internet. Přístup lektorů a hlavně reálné výsledky ze mě však udělali podporovatele.

Na prázdniny proto doporučuji jejich královský kurz Naučte se exponovat kreativně, který mi naprosto obrátil vnímání expozičních hodnot a dal schopnost OPRAVDU rozumět a správně nastavit čas a clonu na foťáku.

Poslední aktualizace 25. června 2013

11 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Jiří Vicherek

Jirka měl v minulosti v ZONERu na starosti public relations a k fotografování se dostal až díky nadšení svých kolegů. Ve své práci strávil značnou část týdne čtením o fotografii. Rád objevuje a zkouší nové věci nejen ve fotografování. Je také jedním z organizátorů akce PechaKucha Night Ostrava.

Číst všechny články.

Komentáře