Dlouho očekávaný Fujifilm X-Pro2 je oficiální

Nástupce prozatímního leadera řady bezzrcadlovek firmy Fujifilm, modelu X-Pro1, konečně doputuje do regálů fotografických obchodů. Verze X-Pro2 je sice designově velmi podobná, uvnitř však skrývá mnohé novinky.

fujifilm3

fujifilm2

Předně má fotoaparát nový 24Mpx X-Trans CMOS III snímač, umí fotit až s ISO 51 200 a podporuje komprimovaný RAW. Další novinkou je pokročilý multifunkční hybridní hledáček, který umí rychle přepínat mezi optickým a elektronickým módem.

Inovace se dočkal také systém autofokusu – čítá 273 ostřících bodů, z nichž je 77 s fázovou detekcí – ty pokrývají 40 % obrazu a jde tak o nejvýkonnější autofokus celé řady X. Kromě toho stoupla rychlost závěrky na 1/8000 se synchronizací blesku až 1/250.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=_LRHUjICr8w&w=560&h=315]
 

Hořčíkové tělo fotoaparátů poskytuje také dostatečnou odolnost – je utěsněno na 61 místech, odolné proti prachu i vlhkosti. Fotoaparát bude možné zakoupit od konce února 2016. Stanovená cena v přepočtu sahá lehce přes 40 tisíc korun.

Poslední aktualizace 16. ledna 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích. Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře