Časopis TIME zařadile Kodak Brownie a Polaroid mezi nejvlivnější přístroje v historii

Sony Discman, kapesní kalkulačka Canon, Segway nebo iPhone. A také fotoaparáty Kodak Brownie a Polaroid se ocitly na seznamu nejvlivnějších zařízení všech dob, který vytvořil časopis TIME. Padesátku inovací seřadil magazín podle toho, jak velkou stopu zanechaly v navazujících technologiích ve svém oboru.

Kodak Brownie, který se začal prodávat v roce 1900, skončil na osmém místě. Šlo o velmi levný fotoaparát (stál 1 dolar), do nějž se zakládal levný film. Kodak tak zpřístupnil fotografii běžným lidem a každý si mohl od té chvíle pořídit vlastní snímky. Prodej filmů se pak také stal jedním z hlavních zdrojů příjmů společnosti.

401px-Polaroid_SX-70

Autor: Cburnett – Wikipedie, CC BY-SA 3.0

Polaroid zaujal příčku s číslem 27. Když byl v roce 1977 uveřejněn, stal se v USA nejprodávanějším fotoaparátem a typické polaroidové snímky opanovaly rodinná alba 80. let. Jeho oblíbenost neskončila ani dnes. Nejenže se fotoaparáty stále používají, ale z popularity charakteristicky barevných čtvercových snímků těží aplikace jako Instagram.

Celý seznam najdete na webu časopisu TIME.

Titulní fotografie: John Kratz – Wikipedie, CC BY-SA 2.0

Poslední aktualizace 9. května 2016

Již jsi hlasoval(a)!
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích. Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře