Canon představil EF-M 28 mm f/3,5 Macro s vestavěným osvětlením

Vůbec první makro objektiv pro bezzrcadlovky Canon je na světě. Výrobce jej vybavil vestavěným světlem Macro Lite, novinkou, kterou u jiných fotoaparátů s automatickým zaostřováním nenajdete. Objektiv EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM je teprve pátým přírůstkem do řady objektivů pro fotoaparáty EOS M.

canon1 canon3

Vestavěné osvětlení Macro Lite pravděpodobně tím nejzajímavějším na tomto skle. Objektiv disponuje dvěma LED diodami, mezi nimiž můžete přepínat a dosáhnout tak správného vyvážení osvětlení fotografovaného objektu. Macro Lite poskytuje dodatečné osvětlení před objektivem a má tak zabránit nadbytečným stínům, s nimiž se při makrofotografii můžete setkat.

Objektiv disponuje 1,2× zvětšením. Nabízí hybridní stabilizátor obrazu, krokový motorek a konvergenční tubus, který zmírňuje stíny způsobené objektivem. Je také velmi lehký, váží pouhých 130 g.

V obchodech se objeví zřejmě v červnu a cena v přepočtu sahá k 7 tisícům Kč. Prohlédněte si ukázkové fotografie, které zveřejnila společnost Canon:

canona4 canon6 canon5 canon4

Poslední aktualizace 12. května 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích. Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře