Canon pracuje na univerzálním tilt-shift adaptéru pro objektivy EF

Začátkem tohoto týdne uveřejnil server Photography Bay nový patent firmy Canon na adaptér, který by dokázal jakýkoliv objektiv EF proměnit v tilt-shift objektiv. Adaptér by měl být podle dostupných informací určen pro bezzrcadlovky řady EOS M, na níž se podle internetové šuškandy chce Canon více zaměřit v roce 2016.

tilt

components

Adaptér disponuje vlastním procesorem CPU a neobsahuje žádnou optiku. Podle popisů v patentu dokáže komunikovat s fotoaparátem tak, aby zajistil, že nakloněný nebo posunutý obraz vždy pokrývá celý snímač. Na adaptéru najdete také závit na stativ, takže je možné pohybovat jak objektivem, tak samotným fotoaparátem. Adaptér spolupracuje také s optickou stabilizací objektivů.

sensorimagecircle

Protože se zatím jedná o patent, není jasné kdy a zda se vůbec dostane do reálné produkce. Celý text patentu je možné stáhnout z webu Photography Bay.

Via PetaPixelPhotography Bay

Poslední aktualizace 28. srpna 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích. Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře