Jarní aktualizace ZPS X: Přizpůsobení, rychlost a další vylepšení

Jsou jistoty, na které se můžete vždy spolehnout. Třeba že na jaře vychází aktualizace Zoner Photo Studia X! Podívejte se na přehled novinek, které jsme pro vás připravili. Tentokrát jsme se zaměřili na to, abyste si mohli program přizpůsobit podle svých potřeb, trochu jsme uklidili v modulech a zrychlili práci s náhledy.

Jarní aktualizace Zoner Photo Studia X je tady! Přečtěte si, co je v programu nového. 

Přizpůsobte si miniatury

Zvolte si sami, které informace chcete u miniatur ve Správci a spodním filmovém pásu vidět a které ne. Přidali jsme ovládací panel, který vám pomůže na pár kliknutí uspořádat miniatury podle potřeby. Snadno si tak nastavíte, jak mají být seřazené, jestli chcete seskupit RAW a JPEG soubory nebo kolik informací o fotce se bude v miniaturách zobrazovat.

Jarní aktualizace ZPS X: Přizpůsobení, rychlost a další vylepšení
Pokud upřednostňujete čisté zobrazení bez rušivých prvků, ponechte si zobrazené jenom názvy souborů. Nebo si přepněte na zobrazení, ve kterém uvidíte i metadata.

Toto nastavení se neomezuje jenom na modul Správce. Miniatury si můžete přizpůsobit i ve spodním filmovém pásu modulů Vyvolat a Editor.

Jarní úklid v modulech

Protože je práce s videem čím dál populárnější, vyčlenili jsme pro něj samostatný modul Video. Modul Vytvořit jsme přejmenovali na Tisk. To aby bylo na první pohled zřejmé, že krom organizace a úprav vám Zoner Photo Studio X umožní na pár kliknutí vaše výtvory vytisknout nebo objednat. Nově tak v programu najdete pět modulů.

jarní aktualizace zoner photo studia x
V Zoner Photo Studiu X nově najdete pět modulů.

V samotném modulu Video je nyní k dispozici nová funkce Exportovat snímek. Jedním tlačítkem uložíte fotku z videa v plné kvalitě. To se hodí třeba při vytváření náhledu videa pro YouTube.

Jarní aktualizace ZPS X: Přizpůsobení, rychlost a další vylepšení
V pravé horní části časové osy najdete tlačítko, kterým pořídíte snímek z videa.

Těšit se můžete také na nové možnosti vkládání klipů. Při vkládání nového klipu mezi jiné si můžete vybrat, jestli ho chcete vložit v celé délce, nebo jeho délku přizpůsobit délce ostatních klipů. to se bude hodit třeba tehdy, když budete v už hotové kompilaci klipů dělat dodatečné úpravy.

Vylepšená prezentace fotek

Díky vylepšení funkcí Prohlížeč (F3) a Promítání (Ctrl+F3) teď bude snadnější ukazovat fotky přátelům nebo rodině přímo v prostředí Zoner Photo Studia X. Nyní můžete promítat jen fotky, které si ve složce vyberete a doplnit k promítaným fotkám popisky nebo zobrazit metadata. 

Jarní aktualizace ZPS X: Přizpůsobení, rychlost a další vylepšení
Promítané snímky můžete doplnit libovolnými textovými informacemi.

Zrychlujeme načítání

Dlouhodobě se snažíme o to, aby bylo Zoner Photo Studio X co nejrychlejší. Poslední podzimní aktualizace přinesla značné zrychlení úprav. Tentokrát jsme se zaměřili na práci s načítáním náhledů. 

Katalog s nimi teď umí zacházet mnohem lépe a úsporněji. Naučili jsme ho, aby je načítal méně často a aby miniatury fotek zabíraly méně místa na disku. Výsledkem je rychlejší práce s Katalogem.

Úpravy fisheye

Máme dobré zprávy pro všechny, kdo se na svět rádi dívají rybím okem. Teď budete mít mnohem širší možnosti, jak fotky z fisheye objektivů upravit. U příslušného LCP profilu na vás čekají vylepšené posuvníky, kterými podle potřeby (a dost výrazně) srovnáte vinětaci a zaoblené linie, které jsou pro fisheye objektivy typické.

Jarní aktualizace ZPS X: Přizpůsobení, rychlost a další vylepšení

Zonerama

Online galerie Zonerama bude v severní Americe mnohem rychlejší! Máme totiž nové datacentrum v USA. Noví uživatelé v severní Americe se tak mohou těšit na rychlejší načítání fotek.

Vyzkoušejte si to sami

Teď už stačí jen zapnout Zoner Photo Studio X a novinky si vyzkoušet. Pokud ho ještě nemáte, nezapomeňte, že si ho můžete vyzkoušet na 7 dní zdarma

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorRedakce

Milujeme fotografii a tvoříme pro vás Zoner Photo Studio. Přinášíme vám články nejen o něm, ale také o dalších oblastech fotografie.

Komentáře (6)

 1. Vážení,
  chtěl jsem vyzkoušet novou fnkci „Exportovat snímek z videa“, jenže Zoner nedokázal přečíst soubor ve formátu MOV. Kde je prosím chyba (většinou bývá u mne).?

  Předem děkuji za odpověď
  a
  Srdečně zdravím

  Boris Škandera 🙂
  ===============

  1. Zdravíme Vás, Borisi,
   děkujeme za Váš dotaz. Předali jsme ho naší podpoře, která Vás jistě kontaktovala. Komunikace v této platformě by byla asi trochu náročná:-)
   Přejeme Vám mnoho vydařených exportovaných videí:-)
   Eva | Redakce milujemefotografii.cz

 2. Vladimír Kubíček

  Po poslední aktualizaci se neumím zbavit automatického a nanejvýš otravného zobrazování názvu a popisu v dolní části fotek v „Prohlížeči“. Přesunutí zobrazování technických informací o fotkách do levého horního rohu je správné, ale písmo je zbytečně velké.

  1. Zdravíme Vás, Vladimíre,
   děkujeme za Váš dotaz. Předali jsme ho naší podpoře, která Vás jistě kontaktovala. Komunikace v tomto prostředí by byla náročná:-)
   Přejeme Vám mnoho nádherných snímků:-)
   Eva | Redakce milujemefotografii.cz

 3. Michaela Vinterová

  Dobrý den, po jarní aktualizaci programu mám problémy s výrazně pomalým načítáním fotografií jak v náhledu na celé obrazovce po otevření fotografie, tak ve správci a to především se soubory RAW, před aktualizací to bylo v pořádku. Dá se toto nějak vyřešit v nastavení programu? Děkuji za odpověď.

  1. Zdravíme Vás, Michaelo, věříme že se vše podařilo vyřešit s naší podporou. Omlouváme se za tuto pozdní reakci, nějak nás pozlobila technika. Přejeme Vám krásné fotky a radost z nich:-) Eva ze Zoneru

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *