Fotograf chce portréty ohrožených druhů inspirovat k jejich záchraně

Nebraský fotograf National Geographic Joel Sartore se rozhodl vytvořit portrét 12 tisícům ohrožených živočišných druhů, aby inspiroval veřejnost k jejich záchraně. Zatím se mu podařilo vyfotografovat 5 tisíc druhů od těch nejmenších hmyzích tvorů po velké savce.

 
[youtube https://www.youtube.com/watch?v=kkLw5V76Zks&w=560&h=315]

Svému projektu dal název Photo Ark a snímky publikuje na webu National Geographic. Zvířata, která fotografuje, žijí nyní v zajetí a hrozí jim bezprostřední vyhynutí. Odhaduje se, že pokud nebude vyvinuto dostatečné úsilí, může během několika desetiletí vyhynout až 50 % živočichů.

05-merriams-kangaroo-rat-new-1024

Joel Sartore portrétuje zvířata na bílém či černém pozadí ve studiu v snaze vystihnout jejich čirou krásu a osobnost a vytvořit sérii s ikonickým nádechem. Doufá, že tím osloví co nejvíce lidí po celém světě a přesvědčí je, že stojí za to tyto ohrožené druhy zachránit.

Poslední aktualizace 29. prosince 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích. Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře