Vánoční rámečky do Zoner Photo Studia 17

Na konci listopadu jsme na webu zoner.cz vypustili adventní kalendář, ve kterém naleznete mimo jiné i sadu vánočních rámečků pro Zoner Photo Studio 17. Jak je nainstalovat a použít?

Instalace

Z našeho adventního kalendáře si stáhněte instalační soubor.

Soubor spustíte a potvrdíte první obrazovku tlačítkem Další. Pokud máte Zoner Photo Studio 17, tím to pro vás končí, máte nainstalováno. Návod na instalaci pro starší verze ZPS naleznete zde.

instalace

Jakmile máme rámečky nainstalovány, můžeme je aplikovat na naše fotografie. Otevřeme si Zoner Photo Studio a v modulu Editor se dostaneme přes horní menu Efekty nebo skrze pravý panel, možnost Filtry  k funkci Obálky.

V Obálkách vybereme z nabídky Obálky složku Vánoce a vidíme nově nainstalované vánoční šablony.

obalky

Kliknutím na šablonu se nám zobrazí na naší fotce vrstva s šablonou. Z nastavení je nejdůležitější Měřítko, se kterým se snažíme trefit nejlepší možné orámování obrázku. Užitečné může být také přizpůsobení poměrům stran obrázku. To vede k tomu, že váš rámeček bude mít tvar/poměr vaší fotografie. Doporučujeme zkusit i Krytí vrstvy pro zprůhlednění rámečku.

Použití obálek resp. vánočních rámečků není žádná věda. Můžete je dokonce aplikovat dávkově na více fotek, pomocí funkce Hromadné úpravy (Ctrl+Q).

20120318OSU_COE-4205

Každý týden nové články do vaší schránky

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

AutorRedakce

Milujeme fotografii a tvoříme pro vás Zoner Photo Studio. Přinášíme vám články nejen o něm, ale také o dalších oblastech fotografie.

Komentáře