Olympus uvádí nový PEN E-PL8 zaměřený na styl a design

Fotoaparáty řady Olympus PEN svým vzezřením zaujmou především ty, kteří touží po vzhledově propracovaném elegantním fotoaparátu. I nový systémový kompakt PEN E-PL8 je svými funkcemi a specifikacemi spíše určen fotografům-začátečníkům. Na vzhledu si však Olympus dal záležet.

ID: 23342 ID: 23335

Slovy výrobce fotoaparát kombinuje „ženské křivky s dovednostmi světa sociálních sítí, vlastní nejen bloggerům a fanouškům módy“. Tělo je kovové s koženými povrchy v černé, bílé a hnědé barvě. Fotoaparát je také malý a lehký (váží 326 gramů) a pořídit k němu lze i designové fotodoplňky, jako jsou kabelky či popruhy.

O zaměření na začátečníky svědčí také přizpůsobení pro snadné fotografování selfie. PEN E-PL8 má výklopnou a otočnou dotykovou obrazovku a automatický selfie mód aktivovaný otočením displeje.

ID: 23334 ID: 23328

Fotoaparát disponuje 16,1Mpx Live MOS čipem a obrazovým procesorem TruePic VII. Rozsah citlivosti ISO se pohybuje od 200 do 25 600. Stabilizace obrazu je tříosá. To jsou vlastně tytéž charakteristiky, jakými disponoval předchůdce E-PL7. Novinky se tedy odehrály především v oblasti designu.

Olympus PEN E-PL7 se v obchodech objeví v průběhu října. Samostatné tělo se bude prodávat za necelých 13 tisíc Kč, v setu s objektivem 14–42 mm EZ vyjde na téměř 17 tisíc Kč.

 

Poslední aktualizace 3. října 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích. Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře