Olympus nabízí dva nové objektivy 8 mm f/1,8 a 7-14 mm f/2,8

Vysoce světelné rybí oko M.ZUIKO Digital ED 8mm f/1.8 Fisheye PRO a širokoúhlý M.ZUIKO Digital ED 7-14mm f/2.8 PRO jsou novými přírůstky v řadě objektivů určených pro fotoaparáty Olympus OM-D a PEN. Oba kousky jsou lehké, kompaktní, odolné proti prachu, vodě a mrazu.

olympus8

Rybí oko 8 mm f/1,8 je vůbec prvním takto světelným objektivem svého druhu na světě. S minimální zaostřovací vzdáleností 2,5 cm můžete dosáhnout velmi netradičních snímků makrosvěta. Výrobci se také chlubí ostrou kresbou objektivu od středu až k okrajům, prakticky bez jakéhokoliv poklesu.

Olympus7-14

Širokoúhlý 7-14 mm f/2,8 je po nasazení na fotoaparáty OM-D a PEN ekvivalentní ohnisku 14-28 mm. Disponuje přepínacím prstencem manuálního ostření, jehož posunutím rychle přejdete z automatického ostření na manuální. Na objektivu najdete také funkční tlačítko určené k okamžité změně zvoleného nastavení. Podobně jako druhý z objektivů by měl poskytovat vynikající kresbu v celé ploše snímku.

Oba objektivy budou dostupné v červnu letošního roku, cena zatím nebyla stanovena.

Poslední aktualizace 13. května 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích. Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře