Nový hráč na trhu bezzrcadlovek – čínský Yi M1

Své štěstí na progresivním trhu s bezzrcadlovkami zkouší i čínská společnost Young Inovators (YI), která je známá především výrobou akčních kamer. Je to poměrně překvapivý i riskantní tah vzhledem k tomu, že konkurence a souboj v technologických inovacích na tomto trhu jsou poměrně dosti vysoké i mezi zavedenými značkami jako Fujifilm nebo Sony.

yi5

Novinka Yi M1 každopádně vsází na vzhled, jednoduchost a taky nižší cenu, za níž si budete moci pořídit fotoaparát nápadně podobný modelu Leica T. Zvláštností fotoaparátu je, že se ovládá téměř výhradně pomocí dotykového displeje a to včetně ostření (současné objektivy Yi nemají ostřící kroužky, i když jsou designově naznačeny). Na zadní straně fotoaparátu najdete pouze dvě klasická tlačítka. Marně byste hledali také elektronický hledáček.

yi2

Yi M1 používá 20Mpx snímač Sony IMX269. Maximální hodnota ISO činí 25 600 a novinka zvládá i 4K video. K fotoaparátu náleží dva objektivy 42,5 mm f/.8 a 12–40 mm f/3.5–5.6, oba se stabilizací obrazu.

yi6

Pro mezinárodní trh zatím nebyla stanovena žádná oficiální data uvedení na trh. V Číně už se však fotoaparát prodává a k vidění byl také na festivalu Photokina v Německu. Celý set s dvěma objektivy vyjde v přepočtu zhruba na 12 tisíc Kč.

Poslední aktualizace 27. září 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích. Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře