Leica SL je dalším rivalem v boji nových bezzrcadlovek

Na trhu s bezzrcadlovkami je opravdu živo. Není to tak dlouho, co světlo světa spatřila Sony a7S II a už se o slov hlásí Leica s full-frame modelem SL (Typ 601). 24megapixelový fotoaparát s maximálním ISO 50 000 se staví do role přímého protivníka a7S II.

leica-sl-full-frame-mirrorless-internals

Fotoaparát umí snímat působivou rychlostí až 11 snímků za sekundu (u Sony a7S II to je 5 fps). Snímač je zbavený low-pass filteru pro maximální ostrost a kontrast obrazu. Leica SL dále disponuje elektronickým hledáčkem se 4,4 Mpix a zvětšením 0,8 vylepšeným novou technologií EyeRes, která pomocí vysoké obnovovací frekvence zaručuje plynulost nahlíženého obrazu.

viewfinder

leica-sl-full-frame-mirrorless-24-90-top-lcd

K dalším specifikacím patří možnost natáčet 4K videa, podle Leicy nejrychlejší dostupný autofokus mezi full-frame fotoaparáty založený na detekci kontrastu nebo utěsnění hliníkového těla proti prachu a vlhkosti.

9071987533

Společně s modelem SL byly představeny příslušející objektivy Leica Vario-Elmarit-SL 24–90 mm F2,8–4 ASPH, Apo-Vario Elmarit-SL 90–280 mm F2,8–4 a Summilux-SL 50 mm F1,4 ASPH.

Leica SL (Typ 601) bude dostupná od poloviny listopadu, cena samostatného těla se v přepočtu vyšplhala na téměř 180 tisíc Kč.

 

Poslední aktualizace 22. října 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích. Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře