Je tu Zoner Photo Studio 17!

Těšili jste se, kdy vyjde nová verze Zoner Photo Studia? Už se těšit nemusíte, už je tady! A novinky potěší fotografy všech úrovní. Zoner Photo Studio 17 jsme udělali hezčí, pohodlnější a rychlejší, přidali jsme nové filtry a RAW modul prošel největší změnou od verze 12. Podívejte, co je nového a vyzkoušejte si novou verzi na 30 dní zdarma.

Tentokrát jsme se zaměřili především na jednoduchost a produktivitu práce spíš než na bláznivé a složité efekty. Ale ani na ty jsme nezapomněli a věříme, že na své si tentokrát přijde opravdu každý. Největší novinky vám přinášíme v tomto článku a ve video na jeho konci.

Nové prostředí

Přidali jsme dvě barevná schémata, moderní světlé a tmavé. Fotografie se přizpůsobují velikosti průzkumníku a snímky mají ve všech modulech stejný podklad, abychom nezkreslovali expozici fotografie. Prostředí jsme optimalizovali i pro majitele monitorů s vysokým rozlišením.

Nové barevné schéma, tzv. Moderní tmavé
Nové barevné schéma, tzv. Moderní tmavé

Jednodušší třídění fotografií s upraveným Správcem

Do režimu Průzkumník ve Správci se letos probojoval Náhled, který umí vše, co jeho velký brácha v režimu Náhled – zoomování, zobrazení v poměru 1:1, zobrazení přepalů atd. Ještě zajímavější je ale postranní panel s Informacemi, který nově umožňuje popisování více snímků najednou. I popisování jednotlivých snímků je jednodušší. Místo čísel hodnotíte pomocí hvězdiček, protože každý ví, že pět hvězdiček je víc než jedna. Zjednodušili jsme klávesové zkratky pro hodnocení a barevné značky a přidali napovídání klíčových slov. Ta můžete přidávat již při importu fotografií do počítače. Stejně tak se do modulu Import probojovalo i přejmenovávání snímků.

Pokud rádi svým snímkům přiřazujete GPS souřadnice, zaujmou vás nové mapové podklady Mapy.cz, které skrývají i podklady turistických map.

Turistické mapy od Mapy.cz
Turistické mapy od Mapy.cz

Rychlejší katalog

Zoner Photo Studio 17 nabízí rychlejší Katalog, kterým si můžete usnadnit přístup k různě uloženým částem svého archivu, ať už na lokálním nebo externím disku. ZPS automaticky na pozadí indexuje všechny adresáře přidané do Katalogu, což znamená, že práce s Katalogem je rychlejší.

Každá domácnost, která používá více počítačů, tabletů a chytrých televizorů, ocení funkci domácího sdílení. Fotografie je nyní možné prohlížet nejen na počítači, kde jsou snímky uložené, ale i na televizorech s funkcí DLNA, na tabletech a telefonech s aplikací Zoner Photo Studio pro Android a na dalších počítačích připojených k domácí síti.

Prohlížejte si své fotografie jednoduše na více přístrojích najednou.jpg
Prohlížejte si své fotografie jednoduše na více přístrojích najednou.

Vylepšený RAW modul

Formát RAW už zdaleka není výsadou jen profesionální fotografů, proto modul pro zpracování surových snímků dostal největší vylepšení od verze 12. Vylepšené jsou nástroje i ovládání. Přibyl ořez a všechny parametry jsou logičtěji řazeny. Expoziční posuvníky doprava zesvětlují, doleva ztmavují a Stíny a Světla mají mnohem silnější účinek. Navíc přibylo nastavení černého a bílého bodu.

Pokročilejší ovládání si vysloužily i Křivky, které můžete ovládat po jednotlivých barevných kanálech. Mezi další efekty patří i Přidání zrna nebo Odstíny šedi, kde přibyla metoda Rychlá volba, kde jednoduše nastavíte optimální míchání barevných kanálů.

Nezapomněli jsme ani na majitele zrcadlovek, kteří uvítají automatické korekce optických vad pomocí LCP profilů.

RAW modul se dočkal velkých změn ve své funkčnosti.jpg
S RAWy se teď pracuje mnohem lépe.

Nové filtry v Editoru

Kromě nových filtrů se Editor dočkal především vylepšení panelu Rychlých úprav, který teď obsahuje stejné parametry a logiku jako právě Expozice v RAWu modulu.

Mezi nové filtry patří expoziční Přechodový filtr, který je vylepšením klasického (barevného) přechodového filtru. Ten snímek nepřekrývá barvou, ale upravuje expozici části snímku. Nástroj Odlesk objektivu vloží do fotografie efekt, který vytváří protisvětlo v objektivu, a efekt malby – filtr Cartoon – budou milovat především vaše děti.

cartoon_pred cartoon_po

Filtr Cartoon vynikne nejlépe na tištěných fotografiích.

Vyzkoušejte si Zoner Photo Studio 17 na 30 dní zdarma

Toto všechno a další novinky si můžete vyzkoušet na 30 dní zdarma. Stačí si Zoner Photo Studio 17 zdarma stáhnout a můžete si užívat všeho, co jsme pro vás připravili.

Plnou verzi Zoner Photo Studia pořídíte za 1 499 Kč a za příplatek 299 Kč k ní dostanete dárkové krabicové balení s praktickou příručkou a 8GB flash diskem!

Každý týden nové články do vaší schránky

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.
AutorRedakce

Milujeme fotografii a tvoříme pro vás Zoner Photo Studio. Přinášíme vám články nejen o něm, ale také o dalších oblastech fotografie.

Komentáře