Fujifilm vylepšuje další fotoaparát, přichází X-E2S

Po novince X-Pro2 přichází firma Fujifilm s dalším zdokonaleným modelem. Fotoaparát X-E2 představený v roce 2013 nyní nahrazuje verze S s vylepšenou ergonomikou, ostřícím systémem a elektronickou závěrkou.

Uvnitř fotoaparátu najdeme 16,3Mpx snímač X-Trans II CMOS s maximální citlivoastí ISO 51 200. Fotoaparát je pohotový, zapne se během půl sekundy, závěrka má prodlevu 0,05 sekundy. Systém autofokusu v režimu Single Point nabízí 49 ostřících bodů a 77 bodů v režimu Zone a Wide/Tracking pro pohybující se objekty. Ostření se zrychlilo na 0,6 sekund.

x-e2s3 x-e2s2

Jednou z inovací je také elektronická závěrka, která umožňuje rychlost až 1/32 000 a naprosto tiché snímání. Grip fotoaparátu má upravený tvar a na těle najdeme sedm funkčních tlačítek, které je možné nastavit podle vlastních preferencí.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=X3L-spxVzMY&w=560&h=315]
 
Fotoaparátu X-E2S se dočkáme v únoru a cena v přepočtu činí necelých 25 tisíc korun.

Poslední aktualizace 18. ledna 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích. Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře