Fotoúkol: foťte ohnivé nebe

A máme tu další fotoúkol, tentokrát budeme trochu lokální a zvýhodníme jih republiky, kde se koná přehlídka ohňostrojů. Jeden či více z nich máte za úkol vyfotit. Vybrali jsme i vítěze minulého kola, i když to nebylo jednoduché. Tak mrkněte, jestli to náhodou nejste vy.

Zadání fotoúkolu před dvěma týdny bylo vcelku jednoduché, měli jste vytvořit panoramatický snímek s využitím našich rad a doporučení. Při panoramatu je důležité nejen dobře nafotit jednotlivé snímky, ale také je pečlivě složit v počítači. Byli jsme proto zvědavi, jak se s úkolem poperete. Nyní již můžeme říci, že se většina soutěžících postavila k překážkám čelem a zdárně je překonala.

Autorem vítězného snímku je Alexandr Kolovratník, kterému se podařilo zkombinovat hned několik věcí. Našel ideální úhel záběru, počkal si na vhodné měkké světlo a malé nedostatky odstranil použitím HDR techniky. Panu Kolovratníkovi blahopřejeme a posíláme výhru v podobě fotobatohu Crumpler.

Vzhledem k tomu, že soutěžních snímků k nám dorazilo opravdu mnoho a vybírání vítěze nebylo zrovna snadné, podělíme se s vámi i o dva snímky, které na nejvyšší stupínek téměř dosáhly. Jejich autory jsou Michal Ebrle a Jiří Souček.

Velmi emotivním popisem nás zaujal pan Stanislav Sokolt, kterému se poštěstilo fotografovat v knihovně v Melku: „Neposílám fotografii jako soutěžní (chybí pravý horní roh), ale jako zpětnou vazbu. Před odjezdem do Melku jsem si přečetl Váš sugestivní návod a když jsem v sobotu v knihovně zjistil, že mohu !!!fotografovat!!!, rychle jsem vytahoval z paměti… ohnisko=35, …manuální režim, …překrývání, bušilo mi srdce jak to dopadne, stativ nemaje. Doma v počítači už to byla hračka díky ZPS 13. 6x ENTER a už jsem chodil po baráku a machroval.jpg“

Vyfoťte ohňostroj

Nové zadání fotoúkolu se váže k akci, kterou můžete každoročně navštívit v moravské metropoli – mezinárodní přehlídce ohňostrojů. Věříme, že i mimobrněnští rádi zavítají na ohnivou show a zašlou nám své povedené snímky.

  1. vytvořte maximálně tři soutěžní snímky ohňostroje
  2. zašlete nám je na email fotoskola@zoner.cz nejpozději do 20.června 2011
  3. čekejte na vyhlášení vítězného snímku a jeho autora, které proběhne 23. června 2011

Podrobná pravidla fotoúkolu najdete zde.

Autora vítězného snímku tentokrát odměníme kombinací knihy a zavazadla. Hlavní cenou je kufr plný knih – Kompendium pro fotografy od Michaela Freemana.

Jak se připravit na ohňostroj?

Fotografovat ohňostroj není úplně triviální, na druhou stranu se ale nejedná o žádné složité focení. Stěžejní je příprava a především pohotová spoušť, protože u ohňostroje zkrátka záběr nezopakujete, víc než kde jinde zde platí, že vše je pomíjivé.

Pro ty, kdo nemají žádné zkušenosti s ohňostrojem ale i pro ty, kteří již s jeho fotografováním zkušenosti mají, jsme připravili malé opakování v článku Fotíme ohnivé strůjce.

Fotíme ohnivé strůjce

Cenné rady také získáte v nedávno publikovaném příspěvku o fotografování s dlouhou expozicí – Kouzlo dlouhé expozice.

Kouzlo dlouhé expozice

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.