Časopis TIME představí 100 nejvýznamnějších fotografií v historii

Americký týdeník TIME vychází už od roku 1923 a od té doby si vydobyl jméno nejenom na poli žurnalistiky, ale i jako symbol ikonických fotografií. Právě fotožurnalismu se rozhodli editoři magazínu vzdát hold a sestavili publikaci 100 nejvlivnějších snímků historie, kterou doprovodí také digitální verze.

TIME vybral nejenom slavné snímky ale také méně známé fotografie. Každá je však dle magazínu jedinečná způsobem, jakým proměnila či ovlivnila světové dění a jak zformovala vzpomínky na historické události. Můžete se nechat nalákat zveřejněnou videoupoutávkou, v níž se mihne například nezapomenutelný snímek protestanta před tanky na čínském náměstí Nebeského klidu nebo fotografie famózního vítězství boxera Muhammeda Aliho nad Sonny Listonem. Autoři knihy se chystají také poodhalit pozadí snímků.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=slBX019oT2c&w=560&h=315]

Knihu je možné už teď objednat v e-shopu magazínu TIME nebo na Amazonu. Online verze bude spuštěna 17. listopadu na time.com/100photos.

Každý týden nové články do vaší schránky

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.
AutorDáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích. Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Komentáře