Canon patentuje jeden gigantický superzoom za druhým

Co chvíli se objevují zprávy o patentech společnosti Canon na výrobu opravdu monstrózních teleobjektivů a superzoomů. Průběžně o tom informuje server Canon Rumors. Některé z těchto objektivů se mohou zatím zdát jako zbožné přání spíše než reálný plán. Pokud Canon nemá v záloze nějakou novou technologickou vychytávku, šlo by o pěkně těžké a rozložité kousky.

Prvním z nich je EF 28-560 mm f/2.8-5.6 zamýšlený pro full frame zrcadlovky. Canon Rumors spekulují, zda by nemohlo jít o náhradu za model EF 28-300 mm f/3.5-5.6L IS. Dalším patentovaným modelem je EF 1000 mm f/5.6 IS DO, který by mohl nahradit „osmistovku“ se stejnou světelností. Výroba tohoto objektivu se zdá být o něco pravděpodobnější, i když by nejspíš nebyl nejlevnější.

Poslední dva patentované modely se rozsahu ohniska také vůbec nebojí. Jde o EF 40-800 mm f/4.5-5.6 a další podobu EF 28-560 mm f/2.8-5.6L USM s pozměněnými paramtery (mj. tentokrát chybí informace o váze a velikosti objektivu).

Poslední aktualizace 18. srpna 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře