4. FOTOden opět v Praze

Po úspěšných FOTOdnech v Praze, Brně a ve Svitavách se opět vrátíme do hlavního města. Již čtvrtý FOTOden pořádaný vydavatelstvím Zoner Press se uskuteční v sobotu 21. 9. 2013 ve známých prostorách KC Zahrada na Chodově. Program bude tentokrát nabitý hvězdami a uspokojí každého zájemce o fotografování.

Můžete se těšit na opravdu jedinečný zážitek. Posuďte sami, kdy a kde se budete moci během jednoho dne setkat s takovými osobnostmi, jako jsou Jan Saudek, Sára Saudková, Robert Vano, Ljuba Krbová, Ondřej Kepka, Kamil Rodinger nebo František Dostál? A nejenže na 4. FOTOdnu všechny tyto osobnosti poznáte, ale také můžete navštívit jejich přednášky a workshopy.

Fotografických workshopů a přednášek bude samozřejmě více. Celá praktická část FOTOdne bude ve znamení fotografování lidí a už teď se můžete registrovat na dílny zaměřené na fotografování aktu, tematického historického portrétu, profesionální studiovou fotografii včetně líčení, ale také například na kalibraci monitorů nebo základy práce se zrcadlovkou.

Celý den bude k dispozici poradna Zoner Photo Studia, budete moci konzultovat své fotografie s lektory Ateliéru fotografické praxe nebo se podívat na prezentace partnerů FOTOdne a dozvědět se například něco o správě barev nebo volbě studivého vybavení. Samozřejmostí na našich akcích je možnost tisku vlastních fotografií.

Program je našlapaný k prasknutí i pro ty z vás, kteří se přijdou jen podívat na přednášky. Známý herec (vidět jste jej mohli například v seriálu Arabela) a režisér Ondřej Kepka popovídá o možnostech natáčení videí fotoaparátem. Téma, kterému jsme se dosud vyhýbali, ale nastal čas podívat se mu na zoubek. Měli byste zájem i „videoworkshopy“? A co nějakou knihu o natáčení videí zrcadlovkou? Nebo raději webinář či praktický celodenní workshop? Pište do komentářů!

linkafotoden

Andrej Macenauer nám řekne něco o cestovatelské fotografii a podobně zaměřenou přednášku si připravila i Ljuba Krbová, známá herečka, která mimo jiné výborně fotí (jak by také ne, Ljuba Krbová je životní partnerkou Ondřeje Neffa!). Pokud se vám líbily přednášky Michala Bartoše o streetfotu, pak si nesmíte nechat ujít přednášky Františka Dostála. Sára Saudková, Jan Saudek a Robert Vano vám pak popovídají o tom, jak oni sami fotografují, o své kariéře a přístupu k fotografii. U Roberta Vana to bude konkrétně přednáška zaměřená na platinotypii a klasické techniky, Sára Saudková bude mluvit o aktu a Jan Saudek pak o fotografování a své kariéře obecně.

Vzhledem k tomu, jakou sestavu lektorů a přednášejících se nám podařilo zajistit, nabízíme všem návštěvníkům navíc jedinečnou příležitost. Kniha Naučte se fotografovat akt kreativně bude na zářijovém FOTOdnu k dostání za pouhých sto korun. A pokud budete mít štěstí, můžete přímo na FOTOdnu sehnat podpisy mnoha z jejích spoluautorů.

Kompletní program a informace najdete jako vždy na našem webu fotoden.cz.
Těším se na shledanou na zatím největším FOTOdnu! A pokud potřebujete připomenout knihu o AKtu, zde je pár stránek k nahlédnutí:

Článek byl přejat z blogu Zoner Pressu – knihyfoto.cz.

Zůstaňte v obraze, každý týden posíláme novinky ze světa fotografie

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Potvrzením odběru dáváte souhlas ke zpracování osobních údajů pro zasílání novinek. Více se dozvíte v zásadách ochrany osobních údajů.

Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *