ZY Optics vylepšilo Mitakon Speedmaster 35 mm f/0.95

Čínský výrobce ZY Optics si vzal na paškál objektiv Mitakon Speedmaster 35 mm se světelností f/0.95 a výsledkem je inovovaná verze Mark II. Manuální objektiv má nyní disponovat až o 30 % vyšší ostrostí a rozlišením, lépe si poradí s chromatickými vadami a také ubral na váze i rozměrech.

mitakon2

Nová verze je zkonstruována z 11 prvků v 8 skupinách, mezi něž patří optický člen s nízkou disperzí či dvě skla s vysokým refrakčním indexem. Clona dostala devět lamel, minimální zaostřovací vzdálenost činí 0,35 m. Objektiv váží 460 gramů, což je o 220 gramů méně než u jeho předchozí verze. Zmenšil se také průměr závitu na filtry – z 58 na 55 mm.

Cena objektivu byla stanovena na necelých 15 tisíc korun v přepočtu. Objektiv je dostupný s bajonety Sony E, Fuji X a Canon EOS-M.

Poslední aktualizace 15. února 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře