Ztracený čas Prahy 60. let hledá výstava Borise Baromykina

Muzeum hlavního města Prahy hostí až do října výstavu fotografa Borise Baromykina nazvanou Co čas už nevrátí, která odkrývá podobu Prahy v 60. letech, tak jak ji Baromykin viděl skrze hledáček svého fotoaparátu.

Screenshot_1

Jde zejména o žánrovou fotografii z pražských ulic a veřejných prostranství, zachycující dobovou atmosféru a každodenní rytmus tehdejší doby. Druhou linii souboru představují dokumentární snímky, jež vypovídají o soudobém kulturním a společenském kvasu v tehdy populárního hudebních divadel. Mezi fotografiemi najdeme kromě snímků z představení i portréty protagonistů těchto divadel.

Screenshot_3
Boris Baromykin se narodil v roce 1941 v Třebíči, je absolventem FAMU v oboru kamera. Převážná většina vystavených snímků nebyla nikdy publikována. Soubor Co čas už nevrátí je k shlédnutí v hlavní budově Muzea hlavního města Prahy v ulici Na Poříčí až do 11. října 2015 denně kromě pondělí od 9.00 do 18.00 hodin. Základní vstupné činí 120 Kč, snížené 50 Kč.

Poslední aktualizace 24. července 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře