Zprávy o bojích na východě

Napětí na Ukrajině dále eskaluje. Zatímco televizní média přinášejí zprávy o následujících diplomatických jednáních, mnoho reportérů přináší zprávy i fotografie z centra dění.

Poté co Ukrajinská armáda zakročila proti pro-ruským separatistům na svém území, vyhrotila se již tak dost vypjatá situace na východě bývalého ruského satelitu. Vojenské operaci předcházelo obsazení několika státních budov. Nová, pro-západní ukrajinská vláda proto zakročila vysláním několika transportérů do města Slavjansk, kde střed vyústil smrtí několika separatistů. Galerii fotografií, která ilustruje situaci, přináší server The Atlantic, prostřednictvím snímků reportérů ve své galerii.

Stíhací letoun na ukrajinskými vojáky v transportéru poblíž Kramatorsku, východní Ukrajina (© Reuters/Marko Djurica).

Poslední aktualizace 7. května 2014

8 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Martin Kuchař

O fotografování se zajímal odmalička, ale profesně začal až před sedmi lety. Působil v Ateliéru Grafického Designu a Multimédií na Fakultě Masarykovy Univerzity v Brně a stal se pravidelným autorem článků v časopisech DIGIfoto a Computer. Nejvíce se věnuje produktové, abstraktní a surrealistické fotografii. Ve volných chvílích hraje na kytaru, provozuje japonský šerm, nebo se věnuje grafickému designu.

Číst všechny články.

Komentáře