https://www.milujemefotografii.cz/wp-content/uploads/2016/02/picasa-zonerama-titulni-1050x600.jpg

Zonerama nabízí uživatelům končící Picasy záchranu jejich webových alb

Online galerie Zonerama nabízí v nové aktualizaci jednoduchý import fotografií ze zanikajících webových alb Picasa. Automatický převod na pár kliknutí ulehčí přechod na Zoneramu lidem se stovkami i tisíci fotek.

Jak jsme nedávno psali, v únoru Google oznámil, že jeho webová galerie Picasa končí, nahradí ji Google Photos a už nebude podporován přístup k editačním funkcím galerie. Pokud vám z jakéhokoliv důvodu nevyhovuje systém třídení fotografií v Google Photos, chcete zkusit Zoneramu, ale nevíte, jak jednoduše na ní převést své fotografie, čtěte dál.

Jednoduchý import fotografií z Picasa na Zoneramu

Po kliknutí na tlačítko Nahrát fotky přibyla v nabídce možnost Importovat z webových alb Picasa. Zvolení této možnosti vyvolá přihlašovací okno k účtu Google. Stačí se přihlásit k požadovanému účtu a import spustit.

01-nahrat-fotky

Import z Picasy najdete pod tlačítkem Nahrát fotky.

V nabídce pro nahrání fotek přibyla možnost Importovat z webových alb Picasa.

V nabídce pro nahrání fotek přibyla možnost Importovat z webových alb Picasa.

Po kliknutí na tlačítko Spustit začne import, který probíhá na pozadí.

Po kliknutí na tlačítko Spustit začne import, který probíhá na pozadí.

Import probíhá automaticky na pozadí, není tedy nutné mít otevřené okno s importem nebo puštěný počítač. O výsledku dostane uživatel e-mail, proto je nástroj vhodný i pro uživatele s tisíci fotografií.

Po skončení importu přijde zpráva do vaší e-mailové schránky.

Po skončení importu přijde zpráva do vaší e-mailové schránky.

Všechna alba se importují do skryté složky s názvem Picasa. V případě importu z více Google účtů se pak další složky pojmenují rozdílně. Další třídění alb je už na každém uživateli. Můžete složku Picasa přejmenovat, zveřejnit, nebo si vytvořit další složky a alba mezi nimi přesouvat. To je díky zjednodušenému rozhraní pro editace alb, které bylo součástí nedávné aktualizace, také snadné. Ještě jednodušší je správa alb přes Zoner Photo Studio.

Importovaná alba se uloží do skryté složky Picasa.

Importovaná alba se uloží do skryté složky Picasa.

Import zahrnuje také obsah Google Photos, ale z technických důvodů je vyloučeno album Automatická Záloha (záloha mobilních fotografií). Podařilo se nám však vyřešit omezení ze strany Google, které nedovolovalo importovat fotografie ve větším rozlišení než 1600 px na delší straně. Fotografie se importují v plné velikosti.

Online galerie Zonerama je zdarma, je neomezená a nesnižuje kvalitu nahraných fotografií. Nahrávat fotografie do galerie můžete přímo přes web nebo z programu Zoner Photo Studio, které se Zoneramou snadno propojíte.

Okomentujte článek