Zoner Photo Studio 13 je tu!

Podobně jako každý rok na podzim, i letos byla představena nová verze programu Zoner Photo Studio, tentokrát s pořadovým číslem 13. První pohled na nové funkce a jejich využití si můžete vychutnat právě teď.

Program Zoner Photo Studio prošel za dobu své existence poměrně rozsáhlými změnami, v letošním roce jsou tyto změny poněkud odlišné oproti předchozím létům. Standardizovalo se uživatelské rozhraní, které se osvědčilo již ve verzi 12 a do programu bylo přidáno několik nových funkcí. Velká část práce se však odehrála „uvnitř“ programu, kde byla vylepšena spousta funkcí.
Zoner Photo studio

Více jader pro rychlejší úpravy fotografií

Hned první uživatelsky příjemné změny se dočkáte při stažení a instalaci programu, pracujete-li na 64bitovém operačním systému, nainstaluje se automaticky Zoner Photo Studio v 64-bitové verzi, a to z jednoho instalačního souboru. Není tedy nutné vybírat ze dvou typů instalace. Právě 64-bitová verze společně s podporu nových vícejádrových procesorů je hlavní změnou, ke které v programu došlo.

Pro počítačové nadšence a fotografy v jedné osobě bude jistě potěšující zpráva, že Zoner Photo Studio 13 nově podporuje 10-bitové zobrazení barev. Nutností je samozřejmě vhodný monitor a také grafická karta. V běžné produkci softwaru patří Zoner Photo Studio mezi první programy, které touto technologií disponují, běžná je spíše ve specializovaných programech, například ve zdravotnictví.

Zoner Photo studio

Zoner Photo Studio 13 má nový katalog

Další zásadní změnou je práce s katalogem, který byl vylepšen a je možné v něm vyhledávat na základě různých kritérií. Filtrování snímků je v katalogu velmi snadné a především rychlé. Při prvním spuštění katalogu budete dotázáni na jeho zapnutí a přidání snímků, posléze se již snímky přidávají automaticky ze všech složek.

Zoner Photo studio

Práce s katalogem je velmi intuitivní, při přepnutí do katalogu v průzkumníku se zobrazí lišta s možností zadání filtru. Vyhledávat je možní podle textu, podle hodnocení nebo značky a také podle přiřazených souřadnic GPS. A to do konce tak, že můžete vyhledat všechny snímky pořízené ve zvoleném okruhu od vybraného obrázku. Pro vyhledávání je také možno použít kombinaci výše uvedeného.

Zoner Photo studio

Standardní zobrazení složky a katalog ještě doplňuje možnost oblíbené, kam můžete přidat zvolené složky pomocí kontextové nabídky vyvolané lepnutím pravého tlačítka myši na složku. Velmi jednoduše si tak vyberete soubor nejpoužívanějších složek, které pak nemusíte ve svém mediálním archivu hledat ručně – stačí se v navigátoru pouze přepnout na záložku oblíbené.

Zoner Photo Studio 13 zdarma k vyzkoušení na 30 dní

Prohlížeč fotografií i s hodnocením

Uživatelsky velmi praktických změn se dočkal prohlížeč fotografií, v němž přibyla možnost přímého hodnocení fotografií a také přidávání značek. Praktickým zlepšením je pak zobrazení samostatného okna prohlížeč na druhém monitoru. Krom klasického prohlížení snímků je možno na druhém monitoru spustit také promítání. Pro něj bylo přidáno několik nových přechodových efektů.

Zoner Photo studio

V rámci vylepšení bylo přidáno několik nových nástrojů, jako je retušovací štětec anebo odstranění šumu za pomocí skládání multiexpozic. Ukázku těchto funkcí si můžete prohlédnout na videu níže, které jsme natočili společně s redakcí webu Živě.cz, případně vyčkejte podrobnější ukázky nových efektů, kterou přineseme velmi brzy.

Každý týden nové články do vaší schránky

Přihlašte se k odběru toho nejlepšího z Milujemefotografii.cz

Email má špatný formát.

Komentáře