Život pod hladinou

Fotograf Mark Tipple ve svém cyklu Podvodní projekt (The Underwater Project) přináší obrazy ze světa pod vodní hladinou tak, jako málo kdo před ním.

Díky své náročné práci zasloužilého dokumentárního fotografa, používal Mark oceán jako místo útěchy, na kterém si mohl odpočinout od své práce. Jeho vášní se stalo surfování, které je jako sport často velmi frustrující, mimo jiné díky své citlivosti na příznivé podmínky. Mark se ovšem nenechal odradit nepřízní živlů a v momentě, kdy nebylo možné surfovat zachycoval surfaře, kteří se snaží podplavat vlny.

Z těchto snímků se postupně stal cyklus fotografií, který si rychle získal uznání a respekt u diváků. Výběru těch nejpoutavějších snímků ze série Podvodního projektu naleznete zde.

Plavec sleduje slunce přes přecházející vlnu poblíž pobřeží jižní Austrálie © Mark Tipple.

Poslední aktualizace 12. března 2014

5 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Martin Kuchař

O fotografování se zajímal odmalička, ale profesně začal až před sedmi lety. Působil v Ateliéru Grafického Designu a Multimédií na Fakultě Masarykovy Univerzity v Brně a stal se pravidelným autorem článků v časopisech DIGIfoto a Computer. Nejvíce se věnuje produktové, abstraktní a surrealistické fotografii. Ve volných chvílích hraje na kytaru, provozuje japonský šerm, nebo se věnuje grafickému designu.

Číst všechny články.

Komentáře