Zeiss přidává do řady Loxia portrétní ohnisko 85 mm

Novým teleobjektivem 85 mm f/2.4 rozšiřuje Zeiss svou produktovou řadu Loxia pro full framové fotoaparáty Sony. Doplňuje tím stávající trojici ohnisek 21 mm f/2.8, 35 mm f/2 a 50 mm f/2. Novinka ukrývá v malém kompaktním těle kvalitní sklo vhodné zejména pro fotografování portrétů.

loxia

Objektiv se skládá se sedmi prvků v sedmi skupinách. Konstrukce je odvozena od původního designu Zeiss Sonar. Nová Loxia disponuje funkcí De-Click, která umožňuje plynulé změny clony deaktivováním kroků clonového kroužku. Ostří se manuálně pomocí zaostřovacího prstence s rozsahem 220°. Minimální zaostřovací vzdálenost činí 80 cm. Výrobce uvádí, že propracovaný optický design objektivu by měl prakticky úplně zamezit distorzím obrazu a všechny rovné linie by tak měly zůstat rovnými.

Loxia 85 mm bude dostupná od prosince tohoto roku. Cena objektivu v přepočtu vychází na necelých 34 tisíc Kč.

 

 

Poslední aktualizace 18. září 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře