Zeiss přidal tři novinky do řady objektivů Milvus

Před nadcházející Photokinou, velkým fotografickým festivalem v Kolíně nad Rýnem, se to jen hemží novou fotografickou technikou. Tentokrát se firma Zeiss pochlubila dvojicí ultraširokoúhlých objektivů Milvus 2.8/15 a Milvus 2.8/18 a jedním teleobjektivem Milvus 2/135. Jsou určeny pro digitální zrcadlovky a všechny mají manuální ostření.

Všechna tři skla disponují speciální antireflexní vrstvou T*® anti-reflective coating pro minimalizaci odlesků a dalších optických vad. Zeiss se také chlubí perfektně vyladěným bokehem. Objektivy jsou celokovové a odolné proti prachu a vlhkosti.

Ultraširokoúhlý ZEISS Milvus 2.8/15 poskytne minimální distorzi při zobrazovacím úhlu 110°. Ohnisko 18 mm se světelností f/2.8 potěší kompaktními rozměry a kratší zaostřovací vzdáleností (0,25 m). Světelný teleobjektiv Milvus 2/135 najde využití především při fotografování portrétů. Minimální zaostřovací vzdálenost je 0,8 m a úhel zobrazení činí 18,7°.

Objektivy by se v obchodech měly objevit na konci října. Doporučené ceny v přepočtu činí přibližně 70 tisíc Kč za Milvus 2.8/15, 60 tisíc Kč za Milvus 2.8/15 a necelých 60 tisíc Kč za Milvus 2/135.

Poslední aktualizace 9. září 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře