Zeiss chystá objektivy pro chytré telefony

Firma Zeiss se spojila s výrobcem ExoLens a společně představili tři objektivy určené chytrým telefonům. Mezi těmito mobilními novinkami najdeme širokoúhlý objektiv, teleobjektiv a také makro objektiv s optikou a designem Zeiss. K telefonům se budou připevňovat pomocí speciálního držáku od ExoLens.

Všechna skla budou potažena antireflexní vrstvou Zeiss T*. Prozatím budou kompatabilní pouze s telefony iPhone 6/6s a 6/6s Plus.

pi-0149-2015_2_eng

Makro adaptér umožní ostření od 30 mm, promění efektivní ohnisko iPhonu na 40–80 mm. Širokoúhlá varianta nabídne 0,6x zvětšení a konverzi na ohnisko 18 mm. S teleobjektivem se bude iPhone chovat jako s ohniskem 58 mm.

Objektivů bychom se měli dočkat ve druhém čtvrtletí roku 2016. Ceny zatím nejsou známy. Očekává se také podpora dalších chytrých telefonů.

Poslední aktualizace 13. ledna 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích. Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře