Zažijte Japonsko okem fotografa Daniela Šperla

Celkem pět fotografických cest a studijních pobytů předcházelo současné výstavě v opavském Domě umění. Fotograf Daniel Šperl pod prostým názvem Japonsko shromáždil snímky, jimiž nahlíží na japonskou kulturu, každodenní život ve velkoměstech i na venkově.

Ručně zpracované černobílé fotografie popisují dynamický život japonských obyvatel, poodhalují jejich tradice a zvyky. Fotografie vznikaly mezi lety 1997 až 2015. Autor Japonsko poprvé navštívil na pozvání Japonské fotografické asociace, kde absolvoval studijní pobyt.

Výstava bude přístupná do 3. ledna 2016 vždy od úterý do neděle od 10 do 18 hodin. Dům umění sídlí na Pekařské ulici v Opavě. Na organizaci výstavy se podílí Opavská kulturní organizace a Institut tvůrčí fotografie Slezské univerzity.

Poslední aktualizace 7. prosince 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře